13.İLERİ ARTROPLASTİ KURSU ÖZEL MEDICABIL HASTANESİ EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI

13.İLERİ ARTROPLASTİ KURSU ÖZEL MEDICABIL HASTANESİ EV SAHİPLİĞİNDE BAŞLADI

Kalça – Diz Artroplastisi alanında son gelişmelerin ve tedavilerdeki yeni yöntemlerin konuşulduğu, Kalça – Diz Artroplasti Derneği tarafından düzenlenen ‘13’üncü İleri Artroplasti Kursu’ Özel Medicabil Hastanesi ev sahipliğinde başladı.

 

2 günde 6 oturum, 23 sunum, 3 olgu tartışması ve 3 ameliyattan canlı yayının yapılacağı 13. İleri Artroplasti Kursu, Özel Medicabil Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, Kalça – Diz Artroplastisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Atilla ile pek çok ilden Artroplasti alanında çalışan ve bu konuya ilgi duyan hekimler ve asistanlar katıldı.

 

“Önemli bilgiler kazanacağız”

 

Programın açılış konuşmasını yapan Özel Medicabil Hastanesi Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “Her yıl olağan olarak yaptığımız kurslarımızın 13’üncüsünde bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kurslarımıza olan yoğun ilgi ve katılım bizleri sevindiren ayrı bir nokta. Hem canlı ameliyatlarla, hem sunumlarla, hem de soru cevaplarla güzel bilgiler kazanacağımızı düşünüyorum. Umarım kursumuz, tüm katılımcılar için faydalı olur” dedi.

 

“Her geçen yıl ilgi daha da artıyor”

 

Ardından konuşan Kalça – Diz Artroplastisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Atilla ise, kursa ev sahipliği yapan ve kursun düzenlenmesinde emeklerini esirmgemeyen Özel Medicabil Hastanesi ve Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen’e teşekkürlerini sundu. Kursa olan ilginin her yıl daha da artığına dikkat çeken Atilla, “Kendi içimizden bu desteği aldığımız kadar, artroplasti endüstrisinden de önemli katkılar geliyor. Bu anlamda kursumuza sponsor olan tüm firmalara ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

TOTBİD geçmiş dönem Başkanı Prof. Dr. İrfan Öztürk de TOTBİD ile Kalça – Diz Artroplasti Derneği arasındaki yakın ilişkilerin, gelecek dönemde de devam edeceğini belirterek, tüm katılımcılara iyi kurslar diledi.

 

İlk günde 4 oturum ve 2 ameliyattan canlı yayın yapıldı

 

Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. İrfan Öztürk’ün moderatörlüğünde ‘Zorunlu Kalçalarda Primer TKP’ konusu ele alındı. Prof. Dr. Emin Ertuğrul Şener, Prof. Dr. Çetin Işık, Prof. Dr. Semih Aydoğdu, Op. Dr. Seçkin Basılgan ile Prof. Dr. Bülent Atilla’nın sunumlarını gerçekleştirdiği oturumun ardından, “Zor Primer TKP” ameliyatından canlı yayın gerçekleştirildi.

 

Kursun ilk gününde Kalça ve Diz Artroplastisi konusunda toplam 4 oturum ve 2 ameliyattan canlı yayın yapıldı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top