3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar Gemlik’te anıldı

3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar Gemlik’te anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar, vefatının 26. yılında Bursa’nın Gemlik ilçesine bağlı Umurbey beldesindeki anıt mezarının başında törenle anıldı.

 

Anıt mezarın önünde çelenk sunumu ve saygı duruşu ile başlayan törende Celal Bayar’ın yaşam öyküsü anlatıldı. 
Konuşmaların ardından, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Durmuş Yılmaz, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Bursa Vali Yardımcısı Feridun Cemal Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz, Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz anıt mezara çelenk koydu. Bayar ailesinin çelengini ise Celal Bayar’ın 90 yaşındaki kızı Nilüfer Gürsoy ve torunu Bilge Gürsoy birlikte sundu. 
Törene ayrıca Bayar ailesinden torunu Akile Gürsoy, torununun çocukları Atilla Bayar ve Osman Bayar Naskali de katıldı. 
Anma törenine katılan Bayar’ın kızı Prof. Dr. Nilüfer Gürsoy, babasını özlemle andığını belirterek, ”Basın başta olmak üzere anma törenine gelenlere ve uzaktan rahmet dileyenlere çok teşekkür ediyorum. Sağlıklar ve yurdumuza da esenlikler diliyorum” dedi.
Gürsoy, yıllar geçse de babasının hatırasının ve sevgisinin içinde yaşadığını belirterek, ”Bu yıl bayram ertesi olduğu için geniş çaplı bir tören yapamadık ama inşallah gelecek sene daha geniş kapsamlı bir tören yapacağız” şeklinde konuştu. 
Gemlik Kaymakamvekili Orhangazi Kaymakamı Mustafa Selman Yurdaer, siyasi parti temsilcileri, il genel meclisi ve belediye meclis üyelerinin katıldığı törende, Bayar ailesine taziye dilekleri de sunuldu. Resmi Devlet Töreni Celal Bayar Vakfı Müzesi’nin gezilmesi ile sona erdi. 
Daha sonra Umurbey Çarşı Camisi’nde mevlit okundu.

 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top