30 Araçlık Otoparkın Yapımına Başlandı

30 Araçlık Otoparkın Yapımına Başlandı

İnegöl Belediyesi, Yenice Mahallesinde sokak aralarında yaşanan parklanma sorununa çözüm bulmak amacıyla 30 araçlık otopark yapımı için çalışmalara başladı.

Her geçen gün gelişen ve büyüyen şehrimizde, araç sayısı da yıllık bazda 2-3 bin civarında artış gösteriyor. Sayının artmasıyla birlikte otopark anlamında sorunların yaşandığı bölgelerde, İnegöl Belediyesi oluşturduğu mahale otoparklarıyla parklanma sorununa çözüm üretmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Yenice Mahallesi Kel Mehmet Çıkmazında daha önce yapılan çalışma ile sokak çıkar hale getirilmişti. Çalışmayla sokakta otopark yapımı için de bir alan oluşturuldu. 30 araçlık olarak planlanan otoparkın yapım çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Alper Taban, otopark yapımı öncesi zemin değişim çalışmalarının sürdüğü sokakta incelemelerde bulundu.

Başkan Yardımcıları Fevzi Dülger ve Oğuzhan Uslu’nun da katıldığı incelemede, bölgedeki vatandaşlarla da çalışma hakkında istişarelerde bulunulup bilgi verildi. Alanda zemin kazılarak 450 ton dolgu yapılırken, zemindeki oturmanın tamamlanmasıyla birlikte otopark yapımının tamamlanacağı ifade edildi. Toplam maliyeti 28 bin TL olan çalışmanın kısa bir süre içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top