300 ÖĞRENCİYE 300 BAĞLAMA

300 ÖĞRENCİYE 300 BAĞLAMA

Bursa Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce uygulamaya konulan Osmangazi Yetenek Akademisi Projesi’nin (OYAP) Tanıtım Programı yoğun bir katılımla yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger ve Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer’in de katıldığı program BTSO Oğuz Kağan Köksal Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 

Dülger: Bir müzik aleti çalmak bir insana disiplinli olmayı öğretir

Hedeflerinin öğrencilere sadece akademik eğitim vermek olmadığını ifade eden Sabahattin Dülger, 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde, 2053 ve 2071 vizyonuna yakışır, her alanda iyi yetişmiş kaliteli insan yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Sosyal, kültürel ve sportif  aktivitelerin çocukların gelişimindeki önemini vurgulayan Dülger, “Özellikle küçük yaşlardan itibaren müzik aleti ile uğraşmanın kişinin zeka düzeyini belirli oranda artırdığına ve bununla paralel olarak başarı düzeyini yükselttiğine inanıyorum. Müzikle uğraşmak hafızayı geliştirir, zihni canlı hale getirir ve aktif duruma getirir. Bir müzik aletinin çalmayı öğrenmek tıpkı farklı bir dili öğrenmek gibidir, zaman gerektirir. Bunu öğrenmek için belirli bir düzen ve disiplin şarttır. Bu tür faaliyetlerle uğraşmak insanın hayatına renk katar.” dedi ve projede emeği geçenleri kutladı.

 

Yürüttükleri Osmangazi Yetenek Akademisi Projesi’nde “Sazımız Bağlama Özümüz Bursa Bağlama Atölyeleri ” teması ile yola çıktıklarını ifade eden Gürhan Çokgezer ise ‘Her Öğrenci Bir Enstrüman Çalmalı’ fikri ile 300 öğrenciye bağlama hediye ettiklerini söyledi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top