3D MAKET 10. YILINDA 3 KAT BÜYÜDÜ

3D MAKET 10. YILINDA 3 KAT BÜYÜDÜ

Prestijli konut projelerinin ve ülkemizdeki tarihi mekânların tanıtımlarına, hazırladığı maketlerle katkıda bulunan 3d Maket, NİLTİM’deki yeni yerine taşındı.

Açılış törenine; Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ömer Faruk Şahin ile birlikte, inşaat sektör temsilcileri de katıldı.

Açılışta konuşan 3d Maket Genel Müdürü Nedim Yılmaz, “2010 yılında 30 metrekare bir dükkânda ve tek başıma çıktığım bu yolda, bugün yaklaşık 800 metrekare alana sahip bir atölye ve 15 kişilik ekibimiz, Bursa merkez ve İstanbul’daki ofisimizle Türkiye’nin 4 bir yanına hizmet veriyoruz. Hazırladığımız maketler, Edirne’den Muş’a, Antalya’dan Samsun’a kadar gerek inşaat firmaları, gerekse müzelerde sergileniyor. Bursa firması olarak, kendi alanımızda ülkemize kattığımız değerlerle ve özellikle yurtdışına hazırlayıp gönderdiğimiz maketlerle, ülkemizi temsil ettiğimiz için de gurur duyuyoruz” diye konuştu.

“Ülkemizin öncü firmasıyız”

Konut projelerinin yanı sıra, tarihi değerlerimizin maketlerinin yapılması konusunda da ülkemizde öncü konumda olduklarını belirten Yılmaz, “Soğanlı Kentsel Dönüşümü projesi için yaptığımız maket, 70 metrekare olup Türkiye’deki sayılı büyük maketlerdendir. Topkapı Sarayı’nın ilk defa tam maketi tarafımızdan yapılmış olup, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanımızın da ziyaret ettiği Malazgirt Millî Parkı ve Panorama müzesinde sergilenmektedir. Son olarak Tacikistan’daki 3 büyük inşaat projesinin maketlerinin yapımı da devam ediyor. Ayrıca 7 şehir maketi yaptığımızı da sözlerime eklemeliyim. Dilerim bir gün kendi şehrim olan Bursa’nın da maketini yapmak bana kısmet olur” dedi.

Bu sıkıntılı dönemde yeni atılımlar yaparak, işimizi ne kadar sevdiğimizi, bu işi sadece maddi kazanç için değil, içten gelerek yaptığımızı bir kez daha kanıtladık diyen Yılmaz sözlerini şöyle noktaladı: “Koşulsuz müşteri memnuniyeti, yüksek kalite ve zamanında teslim gibi ilkelerimizle, yolumuza devam edeceğiz. Ortalama 3 yılda 3 kat büyüdüğümüzü düşünürsek; 3 yıl sonra 2500 metrekarelik bir fabrika açılışında tekrar görüşmek dileğiyle.”

Açılışta konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız ise, ekonomi anlamında kim taş üstüne taş koyuyorsa Allah ondan razı olsun, işleri başarılı gitsin. 3d Maket zaten 10 yıllık bir firma. 10 yılda önemli işler başarmış. Bu yeni yeriyle, başarıları işleri sürecektir. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem ise, “Bir mimar olarak maket konusunun ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Tasarımın 3 boyutlu hale dönüşmesi ve elle gözle görünür bir şekilde olmasının ne kadar önemli olduğunun farkındayım. Özellikle sektörün bu kadar zor zamanlar yaşadığı bir dönemde, yurt içinin yanında yurt dışı bağlantılarıyla da 3d Maket, bizleri önümüzdeki günler için umutlandırıyor” dedi.

Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ömer Faruk Şahin de, “Mimarların önemli paydaşlarından biri olan maket yapımcıları, çok özel bir işe imza atıyorlar. Nedim Bey’in 10 yıldır yaptığı işleri ve geldiği noktayı yakinen müşahede etmiş birisiyim. Projelerimizin görsele dönüşmesi için önemli ve detaylı bir iş yapıyorlar. Bu vesile ile kendilerine başarılar diliyor ve yeni yer için de tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mutafa Andıç ise şunları söyledi: “Bizler işlerimizi nasıl geliştiririz, yurt dışına nasıl ihracat yapabiliriz, yeni kazanç kapıları nasıl açabiliriz, onun mücadelesi içerisindeyiz. Nedim Bey de tam da bunu yaptı. Bu sıkıntılı zamanda işini geliştirdi, ihracat yaptı, inovatif çalışmalar yapmaya başladı. Ben kendisini bu anlamda kutluyor ve yeni iş yerinin bereketli olmasını diliyorum.”

Açılış konuşmaların ardından 3d Maket’in yeni yeri, kurdele kesimi ile açıldı. 3d Maket, Alaattinbey Mah. NİLTİM 615. Sk. No: 2B Nilüfer-Bursa adresinde hizmetlerini sürdürecek.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top