4 muvazzaf asker görevden alındı

4 muvazzaf asker görevden alındı

Erdoğan, Afyonkarahisar’daki patlama üzerine albay, yarbay, binbaşı, astsubay 4 kişinin görevden alındığını ve başka yerlere tayin edildiğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’daki patlama üzerine, oradaki yetkililerden başta albay, yarbay, binbaşı ve astsubay olmak üzere 4 kişinin görevlerinden alınarak farklı yerlere tayinlerinin yapıldığını bildirdi. 
Erdoğan, patlamayla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarına ilişkin de, ”Kim bu üst düzey komutan? Onu açıkla. Böyle tutarsız, samimiyetsiz ve böyle bir durumdan rant devşirmeye çalışmak gibi bir şey olabilir mi?” dedi.
Erdoğan, ”Bu eğer size ait değilse, çünkü tam sayfa bir haber. Çık o zaman bunu yalanla, yalanlamıyorsan o zaman demek ki sen bunu söyledin. Burada haklı olarak Silahlı Kuvvetler de böyle bir iftira karşısında yapması gereken yargı yoluna gitmektir ve yargı yoluna da gidecektir. Hükümet olarak biz de yargı yolunu ayrıca açık tutuyoruz” şeklinde konuştu.

Haşimi’yi teslim etmeyiz
Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haşimi’nin gıyabında verilen idam kararınına ilişkin de ”Biz Sayın Haşimi’yi Türkiye’de kalmak istediği sürece ülkemizde tutarız. Teslim de etmeyiz” dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top