7. EĞİTİM GÜNLERİ TAMAMLANDI

7. EĞİTİM GÜNLERİ TAMAMLANDI

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘7. Eğitim Günleri Sempozyumu’ düzenledi.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde  7. yapılan Sempozyum, bu yıl “Kalp Ve Periferik Damar Hastalıklarında Güncel Gelişmeler” temasıyla gerçekleştirildi. Sempozyuma, Bursa ve çevre illerde görev yapan çok sayıda kardiyoloji uzmanı, kalp ve damar cerrahı ile aile hekimi katıldı.

İki gün süren sempozyumda katılımcılara, alanında uzman akademisyenler tarafından; kardiyoloji ve kalp ve damar cerrahisi alanında dünyadaki güncel gelişmeler ile Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bu alanda yapılan güncel uygulamalar aktarıldı.

Sempozyumun ilk gününde kalp kapağı hastalıklarında Yüksek İhtisas Hastanesi’nde uygulanan küçük ve kozmetik kesiler ile ameliyatlar, bypass ameliyatlarındaki yenilikler ve büyük damar balonlaşmalarında ameliyatsız müdahaleler hakkında sunumlar yapıldı. Sempozyumun ikinci gününde ise; doğumsal kalp hastalıklarında yapılan ameliyatlar, kalp ritmi bozukluklarının ameliyatsız tedavi yöntemleri ile kalp krizi ve felç ile hastaneye başvuran hastalara müdahele yöntemleri ile bu durumlarda hastaneye erken başvurunun hayati önemini anlatan konular ana başlıklar olarak dikkati çekti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top