ACİL SERVİS HEKİMLERİNE İLETİŞİM EĞİTİMİ

ACİL SERVİS HEKİMLERİNE İLETİŞİM EĞİTİMİ

Bursa İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı sağlık tesislerinde görev yapan Acil Servis doktorlarına  “Acil Servislerde İletişim” eğitimi verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı konferans salonunda yapılan eğitime elli acil hekimi katıldı. Sağlık Bakanlığı iletişim eğitici eğitimi sertifikasyon programını tamamlayan  Dr. Mustafa Çobanpınar ve Dr. İslam Taşova tarafından verilen eğitimde katılımcılara İletişim, triyaj, kriz ve afet yönetimi, kötü haber verme yöntemleri, acilde şiddet, istismar, adli tabiplik, hekimin hukuki ve cezai sorumlulukları konularında bilgiler aktarıldı.

Eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr.Özcan Akan, “Hasta ve yakınlarıyla sağlıklı iletişim kurulması açısından bu eğitimler önemli.Sağlık hizmetlerinde görev yapanların mesleki bilgiler kadar iletişim teknik ve becerilerine hâkimiyetleri de kaliteli hizmet sunumu için artık bir zorunluluk.Bu nedenle acil servis çalışanları başta olmak üzere il genelinde hastane çalışanlarına bu eğitimin verilmesini planlıyoruz. Bu sayede sağlıkta şiddet olaylarının azaltılması ve hizmet kalitesinin arttırılmasına da katkı sağlayacaktır” dedi.

Acil Servislerde İletişim eğitimi sonrası eğitimcilere teşekkür belgesi verilirken eğitime katılan hekimlere katılım belgesi verildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top