AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin ŞAHİN’den Basın Bayramı Kutlaması

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin ŞAHİN’den Basın Bayramı Kutlaması

Basın Bayramı Kutlama
Gelişmiş demokrasilerdeki en önemli özgürlüklerden biri, ifade ve haber alma özgürlüğüdür. Kurulduğu günden bu yana yasaklarla mücadeleyi, hak ve özgürlüklerin önünü açmayı ilke edinen AK Parti, basın özgürlüğünün teminatı olan ifade özgürlüğü üzerindeki engelleri tek tek kaldırmıştır.
AK Parti, ifade hürriyetinin sağlanmasını çok önemsiyor. Bu nedenle 24 Temmuz’u basın tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olarak görüyoruz. Nitekim demokrasinin kesintiye uğradığı, vesayetin hüküm sürdüğü dönemlerde basın sektörünün ciddi yaralar aldığının bilincindeyiz.
Türkiye’nin, AK Parti iktidarı öncülüğünde geçirdiği son 14 yıllık zaman diliminde, demokratikleşmede tarihi reformlar gerçekleştirilmiş ve bu alanda büyük mesafeler kat edilmiştir. Yasaklarla mücadeleyi, hak ve özgürlüklerin önünü açmayı ilke edinen AK Parti iktidarları, basın özgürlüğünün teminatı olan ifade özgürlüğü üzerindeki engelleri tek tek kaldırmıştır. Önümüzdeki süreçte de bu konuda aynı hassasiyetin gösterilmesinde, hak ve özgürlükleri geliştirmeye yönelik adımlar atılmasında, sorunlara çözüm üretilmesine devam edilecektir.
Şurası muhakkak ki, basın özgürlüğü ancak ve ancak demokrasi içinde mümkündür. Bu bakımdan, hepimiz demokrasiyi ortak değer olarak kabul etmeli, demokrasimizin güçlendirilmesi için var gücümüzle çalışmalıyız. Türkiye’de demokratikleşme yolunda, hak ve özgürlüklerde ilerleme sağlandıkça, basın özgürlüğü daha da güçlenecektir.
Bu düşüncelerle, 24 Temmuz Basın Bayramı’nızı kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın çalışanlarını saygıyla anıyor ve tüm basın emekçilerine başarılar diliyorum.

Saygılarımla
Hüseyin ŞAHİN
AK Parti Bursa Milletvekili

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top