Annesine jandarma eşliğinde veda etti

Annesine jandarma eşliğinde veda etti
Annesini son yolculuğuna jandarma eşliğinde uğurlamak üzere Fatih Camii’nde bulunan Cübbeli Ahmet Hoca, vantilatörle serinletildi.
Kalp yetmezliği tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün annesi Rabia Ünlü (65) Fatih Camii’nde son yolculuğuna uğurlandı.
Metris Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve annesinin cenazesine katılmak için izin alan Ahmet Mahmut Ünlü, camiye jandarma eşliğinde ambulansla getirildi. Ünlü’nün gelişi ve sonrasında izdiham yaşanınca, Ünlü, yanındakilere taziyeleri uzaktan sadece selamlamayla kabul edeceğini söyledi. Bunun üzerine Ünlü’nün bulunduğu yer ile taziye kuyruğunu oluşturan cemaat arasına bariyer konuldu. Ünlü taziyeleri bu barikat arkasından kabul etti.
Cübbeli Hoca’ya vantilatör
Annesi için Kur’an da okuyan Ünlü’yü yanındakiler önce karton parçalarıyla serinletti, daha sonra vantilatör getirdiler. Eski futbolcu Tanju Çolak da avluya gelerek Ünlü’ye taziyelerini iletti. Caminin avlusuna konulan büyük ekrandan cemaate Rabia Ünlü’nün ses kaydı dinletilirken, camiye gelenlerin açtığı “Benim gibi bir Molla Kasım çıkar herkese lafı çakar. Sonra gider içeride yatar. Ama onunla uğraşanlar batar. Lakin o karabatak gibi her seferinde daha güçlü çıkar” pankartta dikkat çekti.

Cenazede izdiham yaşando

Rabia Ünlü’nün İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazına İBB Başkanı Kadir Topbaş, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ve Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan gibi isimler katıldı.Hz. Muhammed’in 35. kuşaktan torunu olan Seyyid İbrahim El-Ahsai de Fatih Camisi’ne geldi. Cenaze namazının ardından dua okudu.
Sağlık durumu sıcak havada cenazeye katılmaya uygun görülmediği için İsmailağa Cemaatinin Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu cenazeye katılmadı. Onu temsilen kardeşi ismail Ustaosmanoğlu Fatih Camisindeydi. Ayrıca Cemaatin önemli isimlerinde Kemal Efendi de namaza katıldı.

Sivil jandarmalar
İki sivil Jandarma Astsubay eşliğinde taziyeleri kabul eden Cübbeli Ahmet Hoca, cenaze namazını en önde kıldı. Ön sırada yer alan Cübbeli Ahmet Hocanın birinci derece yakınları dikkat çekti. Cenazeye katılan kadınlar, Fatih Camisinin avlusunun arka kısmında yer aldı.
Cenazenin ardından tabut güçlükle dışarı çıkarıldı. Hem cenazeye el sürmek hem de Cübbeli Ahmet Hocaya dokunmak isteyenlerin yüzünden izdiham yaşandı. İzdiham yüzünden tabut güçlükle dışarı çıkarıldı. Cübbeli Ahmet Hoca cenaze aracına bindi. Cenaze aracı kalabalığın içinde güçlükle ilerledi. Rabia Ünlü’nün cenazesi toprağa verilmek üzere Topkapı’daki aile kabristanına götürüldü.

Ünlü’nün cenazesi Fatih Camii’nde kılınan ikindi namazından sonra defnedilmek üzere Topkapı Mezarlığı’na getirildi. Cübbeli Ahmet Hoca’nın da katıldığı defin töreni sırasında izdiham yaşandı. Cenazenin defnedilmesinin ardından Cübbeli Ahmet Hoca ambulansla Metris Cezaevi’ne götürüldü.
Kaynak: DHA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top