Yeminli izciler

Yeminli izciler

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden BURFAŞ ve Belediyespor koordinasyonunda Uludağ eteklerinde gerçekleştirilen Kent Gönüllüleri İzcilik Kampı’nda ilk dönem eğitim alan 400 aday izci, ant içerek izci oldu.

Yiğitali Köyü yakınlarında sürdürülen kampın ilk dönemine, 11-13 yaş grubu öğrenciler katıldı. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlik hizmetleri konusunda duyulan sorumluluk çerçevesinde faaliyete alınan izcilik kampında, eğitimden kültüre-spordan çevreye kadar yürütülen bir dizi projeyle gençlerin gelişimleri hem zihinsel hem de fiziksel yönden desteklendi. İlk dönem aday izcileri, birbirinden seçme sporlarla doğanın tadını çıkardı. Oryantiring, atıcılık, okçuluk ve binicilik gibi branşlarda yeteneklerini geliştiren öğrenciler, aynı zamanda yaşıtlarıyla keyifli dostluklar kurma şansını yakaladı. Aday izciler; izcilik kampında geçirdikleri günlerde izci marş ve şarkılarını da öğrenerek, aldıkları eğitimler doğrultusunda her gece düzenlenen kamp ateşi programında hünerlerini sergiledi. 400 aday izci, liderleri eşliğinde ant içerek izci oldu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin talimatları doğrultusunda gençlik hizmetlerine büyük önem verdiklerini belirten BURFAŞ Genel Müdürü Mustafa Çaltılı, izciliğin de insanı geleceğe hazırlayan önemli bir eğitim organizasyonu olduğunu söyledi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top