Antakya Medeniyetler Korosu HASVAK ile Bursa’da

Antakya Medeniyetler Korosu HASVAK ile Bursa’da

HASVAK (Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı) Bursa Şubesi’nin tüm geliri Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyak Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışlanacak olan Antakya Medeniyetler Korosu konserinin basın toplantısı 20 Kasım Çarşamba günü Almira Otel’de gerçekleşti.

BURSA / Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Muhsin Özlükurt’un, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Tuğrul Göncü’nün ve HASVAK Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında açılış konuşmasını yapan HASVAK Bursa Şubesi Başkanı Zerrin Özgüle, geçmiş dönemde yapılan projelerle ilgili üyelere ve basın mensuplarına bilgiler verdi. 6 Aralık Cuma saat:20.30’da gerçekleştirilmesi planlanan ve tüm geliri Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyak Rehabilitasyon Merkezine bağışlanacak olan Antakya Medeniyetler Korosu konseri hakkında basın mensuplarını bilgilendiren Özgüle, Antakya Medeniyetler Korosu’nun barışı ve hoşgörüyü temsil etmesi nedeniyle bu konserin özellikle Mevlana Haftası’nda yapılmasını tercih ettiklerini belirtti. Özgüle konuşmasının devamında “Biz de bu sebeple dünyaca üne sahip Antakya Medeniyetler Korosu’nu sevgili Bursa halkıyla buluşturmaktan gurur duyuyoruz ve bu konsere sponsor olan başta Bursa Büyükşehir Belediyesi olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz, tüm yardımsever Bursalıları bu anlamlı projeye destek vermeye davet ediyoruz” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Özlükurt ise konuşmasında; HASVAK Bursa Şubesi Başkanı Zerrin Özgüle ve üyelere yapmış oldukları bağış kampanyasından dolayı teşekkür ederken, yapılan bu yardım teşebbüsünden dolayı emeği geçen herkesi kutladığını belirtti. HASVAK’ı sağlık alanında gerçekleştirmiş oldukları birçok başarılı projeden dolayı yakinen takip ettiklerinin altını çizen Özlükurt, “Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bu anlamlı projede üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Tuğrul Göncü ise kalp sağlığı ve kalp hastalarının yaşadığı sıkıntılardan bahsettiği konuşmasında, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Bursa için önemini belirterek Bursa ili merkez ve çevre ilçelerindeki tüm kalp ameliyatlarının burada yapıldığını, yapılan çalışmaların uluslararası düzeyde olduğunu ve teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirtti. Göncü, kalp hastalarının tedavisinin tamamlanması ve yaşam standartlarının daha iyi seviyelere ulaşabilmesi için Bursa’nın Kardiyak Rehabilitasyon Merkezine ihtiyacı olduğunu belirtirken, bu ihtiyaca cevap vermek için çaba harcayan HASVAK’a Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyak Rehabilitasyon Merkezi’ne yapacağı katkılardan dolayı teşekkür etti.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top