Arena’nın Kartal’ı

Arena’nın Kartal’ı

TT Arena Stadı’nın protokolünün yapıldığı dönemde Spor Genel Müdürü olan Yunus Akgül, polemiklere son vermek için FANATİK’e konuştu, tüm ayrıntıları tek tek anlattı.

Stadı inşaata girecek olan Beşiktaş, TT Arena’da oynayabilecek mi? Son günlerin en fazla öne çıkan polemiklerinden biri bu sorunun etrafında dolaşıyor. Yönetici açıklamaları, çekilen restler, derken konu uzadıkça uzadı. FANATİK olarak konunun hakimi olan, yapılan stat protokolü döneminde kurumun şimdiki adıyla Spor Genel Müdürü (SGM) olan Yunus Akgül’e başvurduk. Akgül, polemiklerin bitmesi, olayın aydınlanması için çok önemli bilgiler aktardı.

“Ben bu konunun bir uzantısı, polemiğe katkı sağlayan isim olmak istemem. Zaten işin bu noktaya da gelmemesi lazım. Sonuçta sürekli bahsi geçen altındaki imzaların belli olduğu protokol, gizli, saklı bir şey değil. Evet bu stat 49 yıllığına kullanımı için Galatasaray Kulübü’ne verildi. Ancak orada bir önemli madde var. Deniliyor ki özetle, gerekli gördüğü takdirde SGM bu stadı başka kullanımlara da açabilir. Beşiktaş gider Galatasaray’dan izin isterse bu izni Galatasaray da verebilir kendi inisiyatifiyle. Fakat buradan Beşiktaş olumsuz bir yanıt alırsa SGM’ye de gidebilir.

O zaman da SGM isterse, uygun bulursa o maddeyi işletebilir. Buna da Galatasaray’ın bir yaptırımı olamaz. Yani bu kadar basit bir konu ama çok farklı anlatılıyor, bir yere çekiliyor.

Kaynak: FANATİK

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top