Armutköy`e park ve hizmet binası

Osmangazi Belediyesi tarafından Armutköy`de yaptırılan hizmet binası ile çocuk ve dinlenme parkı törenle açıldı.

Açılışa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar`ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Refik Özen ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Osmangazi Gösteri Sanatları Topluğu`nun Armutköy yöresine ait folklor oyunlarıyla renklenen törende konuşan Başkan Mustafa Dündar, Osmangazi`nin sadece merkezde çalışmadığına dikkat çekerek, “Sadece tarihi eserleri restore etmekle kalmıyor, merkezle birlikte en uç noktalara kadar hizmet götürüyoruz. Gece gündüz durmadan çalışıyoruz” dedi.
Hizmetin en iyisini halka sunmak için çaba sarf ettiklerini anlatan Dündar, “Elimizdeki kaynak ve zenginliği sizlerle paylaşmak istiyoruz. Daha modern bir şehir, daha güzel bir mahalle, daha yeşil bir çevre, daha sağlıklı bir bir Osmangazi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Belediye olarak uluslararası organizasyon ve iş birliği faaliyetleri içinde bulunduklarını hatırlatan Dündar, “Armutköy`ün armudu Almanya`ya gidiyorsa, hiç şüpheniz olmasın ki bu faaliyetler neticesinde oluyor” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, Bursa`ya vizyon sahibi bir bina ve tesis yapıldığını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Belediyelerin çalışmalarıyla Bursa`nın çehresinin değiştiğini belirten Altepe, şunları söyledi:
“Şehrin bir yandan tarihi güzellikleri, diğer yandan doğal güzellikleri canlanıyor. Bu sayede yatırımcıların Bursa`ya olan ilgisi her geçen gün artıyor. Bursa`da yapımına başlanan marka oteller bunun en açık göstergesi”.
Açılışın ardından Dündar ve Altepe, parka gelen çocukları salıncakta sallarken, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.
320 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı hizmet binasında 2 adet çok amaçlı salon, ofis ve teknik oda bulunuyor. Binanın dışında toplam 3 bin 700 metrekare alanda çevre düzenlemesi yapılırken, çocuk parkı, süs havuzu, fitness ve yürüyüş yolları yer alıyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top