Astsubay kurşunu eri şehit etti!

Astsubay kurşunu eri şehit etti!

Şarköy’de akıllara durgunluk veren olay…

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde silahını boşaltan Astsubay Erhan Ö.’nün tabancasından çıkan kaza kurşunuyla vurulan ulaştırma er Mete İmrak şehit oldu. Askerden önce nişanlanan Şehit İmrak’ın, 3 ay sonra düğün yapacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre olay Çarşamba gece saatlerinde Şarköy İlçesi Mürefte Beldesi Jandarma Komutanlığı’nda meydana geldi. Karakolda nöbetçi olan Astsubay Erhan Ö. bir düğünde kavga olduğu ihbarını aldı. Jandarma erlerini de yanına alan Erhan Ö. araçla kavganın olduğu düğüne gitti.
İddialara göre, Erhan Ö. düğüne giderken araçta düğündeki kavgayı havaya ateş ederek yatıştırırım düşüncesi ile tabancasının ağzına mermi verdi. Düğündeki kavganın bittiğini gören Astsubay Erhan Ö. tutanak tanzim ederek geri döndü.

Boğazına isabet eden kurşunla şehit oldu
Dönüş yoluna geçen Astsubay Erhan Ö. beldede faaliyet gösteren bir diskoyu kontrol ettikten sonra, tabancasının ağzındaki mermiyi boşaltmak istedi. Bu esnada tabancadan çıkan mermi araç şoförü jandarma er Mete İmrak’ın boğazına isabet etti. Kanlar içinde kalan Irmak olay yerinde yaşamını yitirdi.
Şarköy Devlet Hastanesi morguna kaldırılan askerin cenazesi burada askeri savcılığın yaptığı incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Astsubay tutuklandı
Olaydan sonra askeri savcı tarafından gözaltına alınan Astsubay Erhan Ö. “Silahımın ağzındaki mermiyi boşaltıyordum. Nasıl olduğunu anlamadım. Kazaleyin bir anda oldu. Tabancadan çıkan mermi askerime isabet etti” dedi. İfadesinin ardından askeri mahkemeye çıkartılan Erhan Ö. tutuklanarak Çorlu Askeri Cezaevi’ne konuldu.

3 ay sonra düğün yapacaktı
Kars Göle nüfusuna kayıtlı 22 yaşındaki Er Imrak’ın ailesi ile birlikte Ankara’nın Dikmen ilçesinde ikamet ettiği öğrenildi. Imrak’ın Seren Balcı ile nişanlı olduğu, askerden sonra düğün yapacağı öğrenildi.

Özel’den taziye mesajı
Öte yandan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin internet sitesinde, Jandarma Er Mete İmrak için Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel imzalı bir taziye mesajı yayınlandı.

Kaynak: HABERTÜRK

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top