Avrupa Konseyi Silivri’de

Avrupa Konseyi Silivri’de

AKPM Türkiye Raportörü Durrieu ve Denetim Komisyonu Sekreteri Affholder, İlker Başbuğ, Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ve Engin Alan ile Silivri Cezaevi’nde görüştü.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Türkiye Raportörü Fransız Sosyalist Parlamenter Josette Durrieu ve Denetim Komisyonu Sekreteri Sylvie Affholder, ”Ergenekon” davasının tutuklu sanığı İlker Başbuğ, tutuklu milletvekilleri Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ve Engin Alan ile Silivri Cezaevi’nde görüştü. Tercümanların da hazır bulunduğu ziyarette, 4 tutuklu sanıkla tek tek görüşen Josette Durrieu ve Sylvie Affholder, izlenimlerini Avrupa Konseyi yetkilileriyle paylaşacak.
Bu arada, Adalet Bakanlığı’ndan aldığı izinle Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan ile görüşmek üzere Silivri Cezaevi’ne gelen CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi ise görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Kendisinin görüştüğü kişilerle Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi heyetinin de görüşüp görüşmediğine yönelik soruya Ekşi, ”Ben Mehmet Haberal Hoca ile görüştüm. Avrupa Konseyi’nden gelen heyet, henüz kendisine gelmemişti ama Mustafa Balbay’ı görmüşler. Bana verilen bilgiye göre, Prof. Fatih Hilmioğlu’nu da görmüşler. Benden sonra Mehmet Haberal Hoca ile görüşeceklerdi” yanıtını verdi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top