Bağış: Kılıçdaroğlu’na herşey sabotaj geliyor

Bağış: Kılıçdaroğlu’na herşey sabotaj geliyor

AB Bakanı Bağış, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Afyonkarahisar’daki patlamaya ilişkin ”sabotaj” iddiasını değerlendirdi.

Afyonkarahisar’daki patlama ile ilgili soruya karşılık Bağış, patlamada şehit olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileyerek, “Böylesine üzücü bir olaydan sonra ülke olarak birlik ve beraberliğimizi ortaya koymamız gereken bir dönemde, acılarımızı birlikte atlatabilmemiz gereken bir dönemde ana muhalefet partisi başkanının bu olayın sabotaj olduğunu iddia etmesi hepimizi üzmüştür” dedi.

“Kemal Bey’in genel başkanlığı bir sabotaj sonrası gerçekleştiği için ona herşey sabotaj izlenimi veriyor” diye konuşan Bakan Bağış, Türkiye’nin Kılıçdaroğlu’nun bazı söylemlerini iskonto ile algılamaya alıştığını, çünkü bugüne kadarki iddialarının hemen hemen yüzde 99’unun “fos çıktığını” belirtti.

Bakan Bağış, Kılıçdaroğlu’nun birçok insanla ilgili olarak rüşvet ya da yolsuzluk ithamlarında bulunduğunu, ancak bunların hiçbirini belgeleyemediğini söyleyerek, şunları kaydetti:
“Böylesine acı bir olayda, 25 şehidimizin olduğu böyle bir olayda bu tür vahim iddiayı ortaya atan kişiye haklı olarak sorarlar, (neye ve kime dayanarak bunu söylüyorsun) diye. Ya çıkar bu milletten özür diler ya da bu iddiayı ortaya atanları paylaşır. Çünkü bu sıradan bir iddia değil, Türkiye’nin ulusal güvenliği, birlik ve beraberliği ile ilgili çok vahim bir iddia.”
Bağış, Türk halkının Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce de Somali’ye gidiyorum diyerek, Kenya’ya gitmesine alıştığını belirterek, Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin böylesi büyük bir acısı üstünden polemik yaratmaya çalışmasının, fedakarca görev yapan komutanları isim vermeden itham etmesinin doğru olmadığını ifade etti. Bağış, “Kemal Bey’e (bu iddialarının arkasını, bu ithamlarının arkasını biraz aydınlatın) demenin vakti geldi” diye konuştu.
Bakan Bağış, olayla ilgili tahkikatın bir an önce sonuçlanmasının önemine dikkati çekerek, bu acı olayın üstesinden hep birlikte, el birliği ile gelmenin yolunun bulunması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top