Bağış: Şiddeti tasvip etmiyoruz

Bağış: Şiddeti tasvip etmiyoruz

AB Bakanı Egemen Bağış, Libya’da ABD büyükelçisinin öldürülmesine ilişkin, ”Değerlerimize hakaret edilmesini kınıyoruz. Ancak şiddetin seçilmesini hiçbir şekilde tasvip edemeyiz” dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen ”Girişimcilik ve Yenilikçilik” panelinde yaptığı konuşmada, ABD’nin Trablus Büyükelçisi Christopher Stevens ile 3 konsolosluk görevlisinin öldürülmesini kınadı.
Bağış, ”Dün bir film bahane edilerek, ABD’nin büyükelçisine suikast gerçekleştirildi.

Değerlerimize hakaret edilmesini de kınıyoruz. İnancımıza, değerlerimize hakaret edilmesine karşı olduğumuz gibi, herkesin değerlerine, kutsalına, inancına saygı duyulması gerektiğine de inanıyoruz. Ancak bu tür haddini aşan olaylar karşısında şiddetin seçilmesini hiçbir şekilde tasvip edemeyiz” diye konuştu.

Bakan Bağış, ”21. yüzyılın en değerli para birimi akıldır, bilgidir, fikirdir. Artık alın terinin yerini, akıl teri almaya başlamıştır. Bu nedenle hepimizin, farklılıklarımızın ortak zenginliğimizin parçası olduğunu kabul ederek, akıl terini ortaya koyarak, birlikte çalışarak Türkiye’nin barış ve hoşgörü mesajlarını ön plana çıkartma ihtiyacını hissettiğimiz bir dönemdeyiz” dedi.  

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top