BAĞLARBAŞI’NDA 1500 KİŞİLİK İFTAR

BAĞLARBAŞI’NDA 1500 KİŞİLİK İFTAR

Gerçekleştirdiği sosyal, eğitim ve kültürel projelerle adından söz ettiren El Rayyan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Bağlarbaşı’nda bin 500 kişiyi iftar sofrasında buluşturdu.

 

Ramazan ayının bereketi her yeri sarmışken, El Rayyan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın organize ettiği ‘Rayyan Sofrası’ programları da devam ediyor. Bu kapsamda Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy ile birlikte vatandaşlar için düzenlenen iftar programı maneviyatı yüksek bir atmosferde geçti.

 

Bağlarbaşı Mahallesi meydanında tertip edilen programa; El Rayyan Vakfı Başkanı Ahmed Abdurrahman Al-Bashari, El Rayyan Vakfı Başkan Yardımcısı Semiha Yavuz, Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Gümüşsoy’un yanı sıra iş dünyasından ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda kişi ile vatandaşlar katıldı.

 

“Birlikte iftar yapmanın güzelliği anlatılamaz”

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tasavvufi ezgiler eşliğinde manevi bir atmosferde geçen programda konuşan El Rayyan Vakfı Başkanı Ahmed Abdurrahman Al-Bashari, böyle güzel bir organizasyonda hep birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. Kutsal topraklar Mekke ve Medine’de de her gün iftar düzenlediklerini ifade eden Al-Bashari, “Birlik, beraberlik ve hoşgörünün apayrı bir anlam kazandığı mübarek Ramazan Ayı’nda, sizlerle aynı sofrada buluşmanın, birlikte iftar yapmanın güzelliği anlatılamaz. Davetimizi kırmayarak bu güzelliği yaşatmamıza vesile olduğunuz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“Her faaliyetimizi sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştiriyoruz”

El Rayyan Vakfı Başkan Yardımcısı Semiha Yavuz da şunları söyledi: “Ramazan ayı boyunca dezavantajlı kardeşlerimizle, ihtiyaç sahipleriyle, şehit ve gazi yakınlarıyla ve yetimlerimizle iftar sofralarında bir araya geldik. Yaklaşık 5 bin kişiye iftar verdik, 500 kişiye de erzak yardımı yaptık. Bunların yanı sıra gönüllü dostlarımız ile birlikte her akşam bir ihtiyaçlı ailenin iftar sofrasını hazırlıyor, onların evine konuk oluyoruz. Dertleri ile dertleniyor, problemlerine birlikte çözüm yolları arıyoruz. Yüzlerce yetim çocuğumuzun bayramlıklarını alıyor yüzlerinde tebessüm oluyoruz. Üniversite öğrencilerimize burs veriyor eğitimlerine destek oluyoruz. Allaha şükürler olsun. Biz El Rayyan Vakfı olarak neredeyse her faaliyetimizi sosyal sorumluluk bilinciyle gerçekleştiriyoruz.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top