BALKANTÜRKSİAD’TAN ARNAVUTLUK’A YARDIM ELİ

BALKANTÜRKSİAD’TAN ARNAVUTLUK’A YARDIM ELİ

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu ve Türkiye-Makedonya Dostluk Grubu Başkanı, Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Arnavutluk’ta 26 Kasım 2019 tarihinde meydana gelen depremle ilgili geçmiş olsun dileklerini iletmek için Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli’yi Büyükelçilik makamında ziyaret etti.

 

Arnavutluk’un başkenti Tiran’ın 30 kilometre kuzeybatısındaki Dıraç kentinde 26 Kasım 2019 günü gerçekleşen depremde son bilgilere göre 51 kişi hayatını kaybederken, binlerce kişinin de yaralandığı bildirilmişti. Bu üzücü habere kayıtsız kalmayan BALKANTÜRKSİAD, Arnavutluk Ankara Büyükelçisi Genti Gazheli’yi Büyükelçilik makamında ziyaret etti. Başkan Berat Tunakan, Büyükelçi Gazheli’ye, geçmiş olsun dileklerini ve hayatını kaybedenler için de başsağlığı dileklerini iletti.

 

Başkan Tunakan’dan Bursa’ya yardım çağrısı

 

Bir yardım kampanyası başlatacaklarını da açıklayan Başkan Tunakan şunları söyledi: “Arnavutluk’ta yaşanan bu doğal afet hepimizi çok üzdü. Hayatını kaybedenlere rahmet diliyor tüm Arnavutluk halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Depremde zarar görenler için Bursa’da derneğimiz öncülüğünde; Türkiye-Makedonya Dostluk Grubu Başkanı, Bursa Milletvekilimiz Ahmet Kılıç, Bosna Hersek Dostluk Grubu Başkanı ve Bursa Milletvekilimiz Refik Özen ve Türkiye-Arnavutluk Dostluk Grubu Üyesi, Bursa Milletvekilimiz Mustafa Esgin’in de destekleriyle bir yardım kampanyası başlatılması konusunda mutabık kaldık. Kış şartlarından dolayı depremzedeler büyük sıkıntılar yaşamakta. Büyükelçilikten acil ihtiyaçları tespit ettik, oraya en kısa zamanda yardım tırları göndereceğiz Bursa kamuoyunun da bu konuda desteğini bekliyoruz. Herkesi, kardeş ülke Arnavutluk’un yaralarını sarmaya davet ediyorum.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top