BALKANTÜRKSİAD’TAN BAŞKAN AKTAŞ’A ZİYARET

BALKANTÜRKSİAD’TAN BAŞKAN AKTAŞ’A ZİYARET

Balkan Rumeli Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret etti.

BALKANTÜRKSİAD, 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında yeniden Başkanlığa seçilen Alinur Aktaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen ziyarette konuşan BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan, Başkan Alinur Aktaş’a başarılar diledi. Yaptıkları çeşitli girişim ve projelerle, Balkanlar ve Bursa arasındaki köprü misyonlarını sürdürdüklerini belirten Başkan Tunakan, şehrin menfaatine uygun her konuda üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını da ifade etti.

BALKANTÜRKEVİ’nin yanında BALKANTÜRK Parkı yapacaklarını da söyleyen Tunakan, çalışmaların sürdüğünü, projenin bitiminde Balkan ülkelerinden gelecek misafirlerle güzel bir açılış planladıklarını da sözlerine ekledi.

Nazik ziyaretleri için BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kuruluna teşekkür eden Başkan Alinur Aktaş da, Balkanların ülkemiz için çok önemli olduğunun altını çizdi. Belediye olarak uzun bir süredir Balkanlardaki birçok şehirde, iftar organizasyonları, sünnet şölenleri, aşure dağıtımları, restorasyonlar yaptıklarını ifade eden Başkan Aktaş, bundan sonra da ‘imkanlar el verdiği ölçüde’ bu tarz destekleri sürdüreceklerini belirtti.

BALKANTÜRKSİAD’ın Balkan coğrafyasıyla Bursa’mız ve ülkemiz arasındaki bağı kuvvetlendirme anlamında çok önemli bir işlevi yerine getirdiğini ifade eden Başkan Aktaş, “Kültürel ve sosyal anlamda olduğu kadar ekonomik anlamda da Bursa’mızın yapı taşlarından olan BALKANTÜRKSİAD ile birlikte el ele gönül gönüle Bursa’mız ve ülkemiz için çalışacağız” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top