Başkan Kurtulan, ‘Eşsiz’ başarıyı ödüllendirdi

Başkan Kurtulan, ‘Eşsiz’ başarıyı ödüllendirdi

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, 10 yıl aradan sonra mili takım formasına kavuşarak, Balkan Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Mustafakemalpaşalı sporcu Serkan Eşsiz’i ödüllendirdi.

24-25  Mart tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 20. Balkan Büyükler ve Veteranlar Karate Şampiyonası’nda Mustafakemalpaşa rüzgarı esti.

Sezonun önemli organizasyonları arasında yer alan şampiyonaya milli takım formasıyla katılan Mustafakemalpaşalı karateci Serkan Eşsiz, Kosovalı rakibi Issak Currı’yi 6-1 yenmeyi başararak, +75 kg.’da Balkan Ülkeleri Veteran Karate Şampiyonu oldu.

Takım kumite müsabakalarına da katılan sporcu, tatemideki rakiplerini 6-0 ve 10-1’lik skorlarla geçti ve takım halinde birinci olarak, ikinci altın madalyayı da almaya hak kazandı.

 

‘Sportif başarılar gurur verici’

 

Belediye Başkanı Sadi Kurtulan,  Balkan Ülkeleri Karate Şampiyonu Serkan Eşsiz’i, Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda ödüllendirdi.

Meclis’in başarılı sporcuların ödüllendirilmesine yönelik aldığı karara göre milli karateciye çek hediye eden Başkan Sadi Kurtulan, uluslararası alandaki sportif başarıların her zaman onur verici olduğunu söyledi.

Mustafakemalpaşa’nın bu şampiyonada en iyi dereceyle temsil edildiğini dile getiren Başkan Kurtulan; ” Sporcumuzu, meclisimiz adına bu önemli başarısından dolayı kutluyorum. Her zaman olduğu gibi sporcularımızı maddi ve manevi olarak desteklemeye devam edeceğiz ” dedi.

 

Şampiyondan gençlere nasihat

 

Bu yıl ilk kez veteran kategorisinin dahil edildiği şampiyonada zafere ulaşan Kaplan Spor Kulübü’nün milli karatecisi Serkan Eşsiz ise gençlere örnek olmak istediğini belirtti.

Eşsiz; ” 10 yıl aradan sonra milli takım formasına kavuşmak ve bunu madalya ile taçlandırmak beni çok mutlu etti. Belediye Başkanımız ve meclis üyelerimiz de bu jestleri ile desteklerini yinelediler. Başarımız, sporun 35 yaşından sonrada yapılabileceğini gösterdi. Bu gençlere örnek olacaktır. Gençlerimiz asla spordan vazgeçmesin. Milli takım forması altında yeni hedeflere ilerlemeye, ulusal ve uluslararası spor arenasında Mustafakemalpaşa’yı en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

 

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top