Başkan Taban Rustavi Ve Melikgazi Delegasyonlarını Ağırladı

Başkan Taban Rustavi Ve Melikgazi Delegasyonlarını Ağırladı

Belediye Başkanı Alper Taban, 32. Uluslararası Kültür Sanat Festivali için İnegöl’e gelen Gürcistan Rustavi heyeti ve Kayseri Melikgazi heyetini makamında ağırladı.

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl 32’ncisi düzenlenen Uluslararası Kültür Sanat Festivali Cumartesi günü başladı. Festival kapsamında yurt içi ve yurt dışından birçok delegasyon da İnegöl’e gelirken, Belediye Başkanı Alper Taban bugün Gürcistan’ın Rustavi şehri heyeti ile Kayseri Melikgazi şehrinden gelen heyeti makamında kabul etti.

İNEGÖL’Ü KENDİ EVİMİZ GİBİ GÖRÜYORUZ
İlk ziyaret 13.00’da Rustavi heyeti tarafından gerçekleştirildi. Rustavi Belediye Başkanı Irakli Tabaghua ve Meclis Üyeleri Grigol Vepkhvadze ile Giorgi Tukhashvili’nin yer aldığı heyete, İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği yöneticiler de eşlik etti. Kabulde Belediye Meclis üyeleri Esra Leblebici ile Mürsel Avaşar da hazır bulundu. Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan Rustavi Belediye Başkanı Irakli Tabaghua, “İnegöl’e verdiğiniz değeri, kıymeti, güzellikleri görerek bir şeyler söylemek istiyorum. İnegöl’deki sosyal, kültürel yapı bizim şehrimize çok benziyor. O nedenle İnegöl’ü biz kendi ocağımız, kendi evimiz, kendi ailemiz gibi görmeye başladık. Arkadaşlık, dostluk şehri bizim için İnegöl. Ben burada şunu gördüm; sadece biz yokuz, değişik ülkelerin değişik şehirlerinden heyetler İnegöl’de bulunuyor. Bu ülkelerden gelen delegasyonlar kendi ülkelerinin halk dansları ve şarkılarını icra etmeye, kültürlerini tanıtmaya çalışıyorlar. Ben İnegöl’e ve İnegöl’de yaşayan tüm insanlara başarılar diliyorum” dedi.

KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ EKONOMİK İŞBİRLİĞİNE DÖNÜŞTÜRMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Belediye Başkanı Alper Taban ise “Bizler 32’ncisini gerçekleştirdiğimiz kültür sanat festivalimizde bu yıl biraz daha festival kapsamını genişleterek, yeni organizasyonlar ekleyerek şehrimizdeki aktiviteyi biraz daha canlı tutmaya çalıştık. Bugün de 11 ayrı ülkeden gelen misafirlerimizden olan, bizim için de önem ve kıymeti olan misafirlerimizden Rustavi Belediye Başkanımız heyetiyle birlikte ziyaretimize geldiler. Ben öncelikle şehrimizde bulunmalarından duyduğumuz memnuniyeti ifade ediyorum. Beraberinde tabi bu kardeşlik ilişkisi yıllar öncesinden kurulmuştu. Bizler de bunu daha geliştirmekle alakalı neler yapabiliriz konusunu karşılıklı geliş gidişlerle zenginleştirmek istiyoruz. İnşallah bizler de en kısa zamanda kendilerine iadeyi ziyaret yaparak orada kültür ve sanat anlamında kurulan işbirliğinin daha sonrasında ekonomik ve sosyal anlamda işbirliklerine dönüştürebilir miyiz noktasında çalışma yapmak istiyoruz. Burada oldukları, katkı ve destek verdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

OLDUKÇA RENKLİ BİR FESTİVAL
Rustavi heyetinin ardından 13.30’da yine kardeş şehirlerimizden Kayseri Melikgazi heyeti Başkan Taban’ı ziyaret etti. Makamda gerçekleşen bu ziyarette ise Melikgazi Belediye Meclis üyeleri Celal Hasnalçacı, Emir Namaldı, Cafer Akbıyık, Mehmet Ceylan ve Mecmettin Apaydın Başkan Alper Taban’la bir araya geldi. Konuk heyet adına bir açıklama yapan Melikgazi Belediye Meclis üyesi Celal Hasnalçacı, “Kayseri Melikgazi meclis üyeleri olarak kardeş şehrimiz olan İnegöl’ün festivaline sizlerle birlikte olmak için Mustafa Palancıoğlu Başkanımızın talimatlarıyla İnegöl’e geldik. 2 gündür buradayız ve çok memnunuz. Festivaliniz de oldukça renkli ve tüm insanları kucaklayıcıydı. Halkın katılımıyla coşmuş bir festivaldi. Bütün arkadaşlar olarak İnegöl’e gelmekten, sizleri tanımaktan sonra derece mutluyuz” dedi.

BİRLİKTELİKLER ÜST NOKTAYA TAŞINIYOR
Başkan Alper Taban da Melikgazi şehrinin yöneticilerini İnegöl’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek; “Bir önceki festivalde de burada yine misafirlerimizi ağırlamıştık. Bu işin güzelliği burada. çünkü sürekli bu gidiş gelişler esnasında birlik beraberliğimiz, kültürel kaynaşmamız, birbirimize aktarmış olduğumuz bilgiler neticesinde bu birliktelikleri üst noktaya taşımış oluyoruz. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Başta Başkanımız olmak üzere Melikgazi halkına sevgi ve saygılarımı iletiyorum. En kısa zamanda Melikgazi’ye de gelerek görmek istiyoruz. Katkı ve destekleriniz için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Her iki ziyarette de konuk heyetlerin yaşadığı şehirler ve İnegöl’e ilişkin bilgi alışverişlerinde bulunulurken, ayrıca ziyaretler sonunda karşılıklı hediye takdimleri gerçekleştirildi.

 

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top