BAŞKAN YILMAZ, SON SAHURDA GÜVENLİK PERSONELİYLE BULUŞTU

BAŞKAN YILMAZ, SON SAHURDA GÜVENLİK PERSONELİYLE BULUŞTU

Yıldırım Belediyesi, Ramazan Bayramı öncesinde Bursa ve Yıldırım başta olmak üzere Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesi ile Batman’ın Sason ilçesinde yaşayan 30 bin dar gelirli aileye kıyafet yardımında bulundu. Ramazan Bayramı öncesi ayakkabıdan takım elbiseye, yazlık monttan çocuk kıyafetine kadar dağıtımı yapılan yardımlar dar gelirli aileleri mutlu etti.

İnsanlara hizmetin en kalbi noktasının gönüller kazanmak olduğunu dile getiren Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Kardeş belediyemiz olan Şanlıurfa’nın Hilvan ve Batman’ın Sason ilçe belediyelerine hayırsever işadamlarımızın da desteği ile başta çocuk giysileri olmak üzere ayakkabı, kadın elbiseleri, çocuklarımıza ve gençlerimize dönük bir takım kıyafetler gönderdik. Ramazan’da oradaki dezavantajlı, dar gelirli ailelerimizin de bayram sevincini doyasıya yaşamasını istedik” diye konuştu.

‘MUTLULUĞA KATKI SAĞLIYORUZ’

Tarihimizin ve kültürümüzün bize yüklediği sorumlulukları yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Biz belediye olarak, hayırseverlerimizle ihtiyaç sahiplerimiz arasında gönül köprüsü oluşturuyoruz. Bunu yaparken de en önemli kısasımız; ihtiyaç sahibi kardeşlerimizi rencide etmemek. Bir taraftan belediye ve hayırseverlerimizin iş birliği ile insanlarımızın mutluluğuna katkı sağlarken, diğer taraftan da toplumdaki dayanışma ve kardeşlik duygusunu pekiştiriyoruz. Gönül belediyeciliği anlayışımız gereği hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını göz ardı edemeyiz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yüzünü güldürerek ilçedeki kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularını da pekiştiriyoruz. Elimizden geldiğince maddi imkanı el vermeyen zor durumdaki vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top