Başkent’te göçük

Başkent’te göçük

Kızılay-Çayyolu Metro inşaatında saat 06.50’de Hava Kuvvetleri Komutanlığı önünde yaklaşık 2 metre genişliğinde bir çöküntü meydana geldi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, bir süre önce bakanlık tarafından devir alınan Kızılay-Çayyolu Metro inşaatında, çalışmanın henüz başlamadığı sabah saat 06.50’de Hava Kuvvetleri Komutanlığı önünde yaklaşık 2 metre genişliğinde bir çöküntü meydana geldiği belirtildi.
Açıklamada, şunlar kaydedildi:
”Ekipler tarafından çöküntü alanına müdahale edilmiş olup göçüğün büyümemesi için gerekli önlemler alınmıştır. Olay yeri can ve mal emniyeti için yolcu ve araç trafiğine kapatılmıştır. Söz konusu çöküntünün gerçekleşme nedenine ilişkin teknik inceleme başlatılmıştır.
Göçük altında bir vatandaşımızın bulunduğuna dair iddialar nedeniyle çöküntü alanında K-9 köpekleri ile hassasiyetle arama çalışmaları sürdürülmektedir.”

Göçük altında 1 kişi olduğu teyit edilemedi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara’daki İnönü Bulvarı’nda, metro çalışmalarının yapıldığı kesime yakın alanda meydana gelen göçüğe ilişkin olarak, ”Kızılay-Çayyolu metro çalışmaları yapılırken bir göçük olduğu doğrudur. Arkadaşlar göçüğü kaldırmak için çalışıyorlar. Gerekli tedbirleri alıyorlar” diye konuştu.
Yıldırım, bir kişinin göçük altında kaldığı iddiaları üzerine ise ”Henüz teyit edilmedi” dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top