BATI AFRİKA’DAN MEDICABIL’E MİSAFİR HEYET

BATI AFRİKA’DAN MEDICABIL’E MİSAFİR HEYET

Özel MEDICABIL Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, Batı Afrika ülkelerinden gelen 21 kişilik heyete sağlık turizmi ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Batı Afrika ülkeleri olan Benin, Togo ve Fildişi Sahili’nden gelen 21 kişilik kafileyi hastanede ağırlayan Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, heyete sağlık turizmi ve Özel MEDICABIL Hastanesi’nin sağlık turizmine olan katkıları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin sağlık turizminden 6 milyar dolara yakın kazanç sağladığını vurgulayan Prof. Dr. Bilgen, “Dünya Sağlık Turizmi Konseyi değerlendirmesi sonucu Türkiye sağlık turizminde dünyada 3. sıraya yükseldi. Türkiye sağlık alanında sadece bölgesinde değil aynı zamanda dünya ülkeleri için de güven veren bir ülkedir.” diye konuştu.

Risk barındıran operasyonlar

Özel MEDICABIL Hastanesi’nin ortopedi rahatsızlıkları konusunda oldukça uzmanlaşmış bir sağlık kurumu olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Bilgen “ Hastanemiz, risk barındıran operasyonların sorunsuzca yapıldığı ve hastanın yaşam kalitesinin tamamen arttırılıp tedavi edildiği bir sağlık merkezidir. Özel MEDICABIL Hastanesi’nde gerçekleştirilen üst düzey A grubu ameliyatların kalitesi, sağlık ekibi, teknolojik ve tıbbi donanımı dünyada referans olarak uygun görülen, kendini ispatlamış bir klinikte nasıl ise Özel MEDICABIL Hastanesi’nde de aynıdır.” ifadelerini kullandı.

Hizmet kalitesinin dünya standartları ile birebir olan ve çağdaş sağlık uygulamalarıyla komşu ülkelerin de Özel Medicabil Hastanesi’ni yakından takip ettiğini vurgulayan Prof. Dr. Ömer Faruk Bilgen, “ Hizmet alanlarımız bulunduğumuz coğrafyanın hemen her yanında yayılmış bulunmakta. Irak, Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn, Azerbaycan ağırlıklı olmak üzere estetik ve ortopedi branşlarında yabancı pasaport bulunduran birçok hastamızın yatışını sağlayıp tedavi ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Toplantıda ayrıca, Özel MEDICABIL Hastanesi ortopedi ve travmatoloji uzmanları Doç. Dr. Hayati Aygün, Op. Dr. Müren Mutlu ve Op. Dr. Ahmet Murat Aksakal Batı Afrika’dan gelen heyet ile bilgi paylaşımında bulunurken, Özel MEDICABIL Hastanesi Uluslararası Hasta Sorumlusu Samet Bilgen de yurtdışı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Sunumların ardından Özel MEDICABIL Hastanesi’ni gezen Batı Afrika heyetine sağlık hizmetleri hakkında geniş bilgi verildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top