BDP’liler suç makinesi gibiler

BDP’liler suç makinesi gibiler

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu, BDP’lilere ait 560 dokunulmazlık dosyasının olduğunu belirterek, ”Bu bir nevi suç makinesi” dedi.

Kuzu, BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarıyla ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtlayan TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, terör örgütü mensuplarıyla buluşan BDP milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarının gündeme alınması için yapılan çağrılar üzerine, ”TBMM’ye gelen 760 dokunulmazlık dosyasının 560 kadarı BDP’lilere ait. Anlaşılır gibi değil. Bu bir nevi suç makinesi” ifadelerini kullandı. 
Burhan Kuzu, ”Bu hukuk, kanun tanımamazlık. Umurunda değil, bunun anlamı bu. Milletvekilleri kanunlara uymazsa kim uyacak? Bir kanunun yanlışlığı ayrı ama kanun tanımazlık ayrı” şeklinde konuştu.
TBMM tarihinde sadece 47 kişinin dokunulmazlığının kaldırıldığına işaret eden Kuzu,”Bu da demektir ki eski dönemlerde de bu mesele atıl kalmış. Dokunulmazlık elbette ki Meclis’e lazım, milletvekillerine lazım, her zaman savunduk ama tabi ki kötüye kullanmayı, böyle hoyratça kullanmayı toplum kabullenemiyor” dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top