BEBKA ULUSLARASI OaSIS PROGRAMINA DAHİL OLDU

BEBKA ULUSLARASI OaSIS PROGRAMINA DAHİL OLDU

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) KOBİ’lere sağlanan inovasyon desteklerini geliştirmek amaçlı gerçekleştirilen Optimizing Support for Innovating SMEs (OaSIS) projesine başvuru yaptı.

BEBKA Merkez Ofisi’nde EURADA’dan uzman Anna Irmisch BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim ve yöneticilerle bir araya geldi. OaSIS Projesi hakkında bilgilendirmelerde bulunan Anna Irmisch, yetkililerden BEBKA’nın projeleri hakkında bilgiler de aldı.

OaSIS Projesi’nin KOBİ’ler için büyük bir şans olduğunu ifade eden BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim, “Böyle büyük ve uluslararası bir projeye dahil olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu proje hem kalkınma ajansları hem de KOBİ’ler için oldukça önemli bir şans. Kendi bölgemizi, KOBİ’lerin özelliklerini ve inovasyon yatırımlarını hem diğer ülkelerle kıyaslama fırsatı bulacağız, hem de kendimizi ve çevremizi daha iyi tanımış olacağız” dedi.

EURADA’nın (European Association of Development Agencies – Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği) amacının kalkınma ajansları arasında tecrübe alışverişini ve bölgesel kalkınmada en iyi uygulamaları yaygınlaştırmak olduğunu ifade eden Uzman Anna Irmisch ise, “Özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler için bölgesel kalkınma programlarının ve destek programlarının geliştirilmesine katkı sağlayan EURADA, hem Avrupa Komisyonu hem de diğer kurumlar ile teknik anlamda işbirliğini güçlendirmek üzere misyonunu yerine getirmektedir” şeklinde konuştu.

EURADA’nın Türkiye’den BEBKA, MARKA (Doğu Marmara Kalkınma Ajansı) ve OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı) ile birlikte 15 Kalkınma Ajansı, 1 Kalkınma Birliği ve 1 Kalkınma İdaresi olmak üzere 17 üyesi bulunuyor.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top