BEBÜŞ TEKSTİL’DEN İHRACAT ATAĞI

BEBÜŞ TEKSTİL’DEN İHRACAT ATAĞI

Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe 30 yıldır faaliyet gösteren ve 40’tan fazla ülkeye ihracat yapan Bebüş Tekstil, 8-11 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde gerçekleşen İstanbul Kids Fashion’da, yaz kreasyonunda son 20 yılın bağlantı rekorunu kırarak, 14 ülkeden gelen alıcılarla yeni ihracat görüşmeleri gerçekleştirdi.

Alanında Avrasya’nın en etkili fuarlarından olan İstanbul Kids Fashion, bu yıl 30 bin m2 alanda, 650’den fazla ulusal ve uluslararası markanın katılımı ile 15 bin sektör alıcısını ağırladı.

Söz konusu fuara, 20 yıldır yılda 2 kez olmak üzere aralıksız katılan ve bu yıl da 150 m2’lik standıyla boy gösteren Bebüş Tekstil, Ortadoğu’da ve dünya genelinde yaşanan onca olumsuzluklara rağmen çok önemli yurtdışı bağlantıları gerçekleştirerek fuardan mutlu bir şekilde Bursa’ya döndü.

14 farklı ülkeden sipariş

40’tan fazla ülkeye ihracat yapan ve fuarda bu rakama yenilerini de eklediklerini söyleyen Bebüş Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Zahide Arı, “Fuardan çok memnun ayrıldık. Kız ve erkek çocuklarda ikili, üçlü ve dörtlü takımlar halinde yaz ve sonbahar kreasyonu ürünler sergiledik. Rusya, Beyaz Rusya, Moldova, Tacikistan, Libya, Panama, Sırbistan, Fas, Umman, Güney Afrika, Yunanistan, Irak, İran ve İngiltere olmak üzere 14 farklı ülkeden gelen alıcılardan siparişler aldık. Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden bazılarında, özellikle de büyük pazarlardan olan Libya ve İran’da bir takım sorunlar olmasaydı, bağlantılarımızın 2 katını yapabilirdik” diye konuştu.

Network ve itibar vurgusu

Türkiye’de hazır giyimin alt dallarından birisi olan bebe ve çocuk konfeksiyonu sektöründe Pazar paylarını hızla büyütmeye devam ettiklerini ifade eden Arı, doğru koleksiyon hazırlama, dünyadaki yenilikleri takip etme, doğru müşteri ve pazarlama stratejisiyle başarıyı yakaladıklarını ifade etti. Arı, “Müşterilerimizle ticari ilişkilerimizin yanında çok yakın ve dostluğa dayalı ilişkilerimiz de var. Yıllardır kurduğumuz bu network ve elde ettiğimiz itibarımız, bizi ileriye taşıyor. Fuarlarda da bunu yakinen görüyoruz” dedi.

Bebe ve çocuk konfeksiyonu sektörünü de değerlendiren Arı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektör özellikle son dönemlerde ciddi bir gelişim içerisinde. İstihdam ve ihracat yönünde iyi bir yerdeyiz. Emeği ve istihdamı yoğun bir sektördeyiz. Devletimizin bu yönde istihdam üzerine sanayiciden alacağı her yük, sektöre daha da değer katacaktır.”

“Dijitalleşme ve hızlı üretim konusunda yatırım yapıyoruz”

Ticari olarak yeni bir yapılanmaya girdiklerinden de bahseden Arı, 2020 yılının kendileri için önemli olduğunu ifade etti. Arı sözlerini şöyle noktaladı: “Dünya ticareti artık dijitalleşiyor. Bizler de bu alanlara ciddi yatırımlar yapıyoruz. Özellikle web sitemiz ve sosyal medyalarımızla profesyonel bir hizmet veriyoruz. Uzman personel, teknoloji ve tanıtıma özel önem veriyoruz. 2020 bizim için önemli bir yıl olacak. Orhaneli’nde yapacağımız fabrika ile günlük üretim yapma hızını ve gücünü yakalayacağız. Müşterimize kısa sürede istediği kadar ürünü üretip, sunacağız. Dünya artık stok işinden uzaklaşmaya çalışıyor. Hız çok önemli, sizi çok değerli yapıyor. Biz de bu konuya odaklandık.”

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top