“BEKSİAD BİR TÜRKİYE MARKASI”

“BEKSİAD BİR TÜRKİYE MARKASI”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bursa Şubesi Yönetimi, geçtiğimiz günlerde yapılan genel kurul neticesinde Bebe-Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) yeniden başkanlık görevine seçilen Ömer Yıldız ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ile beraberindeki işadamları, BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız ve dernek yönetimindeki işadamlarıyla bir araya geldi.

“Her şeyden önce biz dostuz”

BEKSİAD dernek merkezindeki ziyarette konuşan ve MÜSİAD heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten BEKSİAD Başkanı Ömer Yıldız, “BEKSİAD’ımızın kurucu başkanını Nihat ağabeyimizi ve değerli MÜSİAD’lı işadamlarımızı derneğimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Şuan bulunduğumuz Vişne Ticaret Bölgesi’nde binlerle ifade edilen imalatçı var bu sektörden. Rakip olmaktan ziyade biz dostuz, arkadaşız. 18 yılı geride bırakan bir derneğiz. Ağabeylerimizin, büyüklerimizin, arkadaşlarımızın gayretleriyle bugüne geldi BEKSİAD. Biz de 2 yıldır görevdeyiz. Sektörel bir dernek olduğumuz için sektöre yönelik pek çok faaliyetimiz var, hepsini yakından biliyorsunuzdur. Bunların başında UR-GE çalışmaları geliyor. Yeni dönemde inşallah daha farklı projelerle adımızı daha gür şekilde duyuracağız” dedi.

“Bu gurur hepimizin”

Ömer Yıldız, konuşmasının devamında önümüzdeki dönemde hayata geçirmeyi hedefledikleri projeler hakkında bilgiler verdi.

Ömer Yıldız ve ekibine yeni dönemde başarılar dileyen MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ise BEKSİAD’ın içinden gelen birisi olduğunu, derneğin bugünlere ulaşmasında az çok katkısı bulunduğu ve BEKSİAD’ın ve Vişne Ticaret Bölgesi isimlerini Türkiye’de ve dünyada bilinir hale gelmesinin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi. Alpay, “Bu gurur hepimizin; Yıldırım’ın, Bursa’nın ve de Türkiye’nin gururu. Derneğimizin ve bölgemizin bu noktaya ulaşmasında bir nebze de olsa katkım olduysa ne mutlu bana, ne mutlu bize. MÜSİAD ve BEKSİAD kardeş derneklerdir diyebiliriz. MÜSİAD’da aramızda olup, şehirdeki çeşitli STK’larda farklı görevlerde bulunan arkadaşlarımız var. Bu bizim zenginliğimiz. BEKSİAD’ımız da o derneklerden bir tanesi. Başkanımız Ömer Yıldız, bizim arkadaşımız, dostumuz. Önceki dönem başkanlarımız şuan yönetim kurulumuzda yer alıyor. İrtibat fayda getirir ve getirmiştir de. Biz bu irtibatımızı bu dönemde de gelecek yıllarda da sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top