Belediye başkanına uzaklaştırma

Belediye başkanına uzaklaştırma

Manavgat ilçesine bağlı Ilıca Belde Belediye Başkanı Rafet Ünal, İçişleri Bakanlığı tarafından geçici olarak görevden uzaklaştırıldı.

Belediye Başkanı Rafet Ünal, İçişleri Bakanlığı’nın Antalya Valiliği vasıtasıyla kendisine gönderdiği yazıda, görevden geçici olarak uzaklaştırıldığının bildirildiğini söyledi.

Hakkındaki bazı iddialar nedeniyle 2010 yılında yargılanmaya başladığını, davanın yerel mahkemede tamamlanıp Yargıtay’da temyizde olduğunu anlatan Ünal, ”Davaya istinaden İçişleri Bakanlığı tarafından tedbir amaçlı geçici olarak görev uzaklaştırıldım. Anayasa’nın 127. maddesi 4. fıkrası ve 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 47. maddesine göre görevden uzaklaştırma yazısı geldi. Ancak herhangi bir mahkeme kararı yok. Görevden uzaklaştırma, tedbir amaçlı bir karardır. Bakanlığın tercihidir, saygı duyarım” dedi.
Ünal, bir ya da 2 ay içerisinde göreve iade edileceğini düşündüğünü dile getirerek, ”Bir mahkeme dosyam var, o da Yargıtay’da görüşülmeye devam ediyor. Görevime iade edilinceye başkanlık görevi, seçilecek başkanvekili tarafından yapılacak” diye konuştu.

Bu arada, 27 Ağustos Pazartesi günü Ilıca Belediye Başkanvekilliği için seçimi yapılacağı öğrenildi. 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top