Belediye Personeline Güvenli Ve Ekonomik Sürüş Eğitimi Verildi

Belediye Personeline Güvenli Ve Ekonomik Sürüş Eğitimi Verildi

Kurum içi eğitimlerini sürdüren İnegöl Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren şoförlere yönelik ‘Güvenli ve Ekonomik Sürüş Teknikleri’ konulu eğitim düzenledi.

Her alanda daha kaliteli ve hızlı hizmet verme adına bir yandan İnegöl’ün tüm cadde ve sokaklarında hizmet seferberliğini sürdüren İnegöl Belediyesi, bir yandan da hizmet kalitesini her geçen gün arttırabilmek adına kurum için eğitimlere devam ediyor.

Kurum içi eğitimler kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde şoför olarak hizmet veren personele yönelik ‘Güvenli ve Ekonomik Sürüş Teknikleri’ konulu eğitim düzenlendi. Yeni alınan hizmet araçlarıyla birlikte şoförlere sürücü kabiliyetlerini arttırma ve araçlarda maksimum yakıt ekonomisi sağlanması amacı ile eğitimler gerçekleştirildi. İnegöl Belediyesi şantiyesinde yapılan eğitimlerde, sürücülere buradaki konferans salonunda teorik, ardından araç başında pratik eğitimler verildi.

Eğitim kapsamında; daha bilinçli araç kullanımı, iyi bir sürüş için zihinsel hazırlık, ıslak ve kuru zeminde fren, devrilme, dikkat dağıtıcı davranışlardan kaçınma, ölü noktalar, araçlar hakkında teknik bilgilendirme, güç ve yakıt tüketimi gibi konularda detaylı bilgiler verildi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top