Besler CIK-FIA’da

Besler CIK-FIA’da

Ülkemiz için gelecek vaad eden Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, organizasyonunu CIK-FIA’nın üstlendiği CIK-FIA Karting Academy Trophy’nin bu hafta sonu yapılacak olan ilk ayağı için Braga’da.

4,5 yaşından beri karting sporu ile ilgilenen, geçtiğimiz yıl İtalya’daki World Series Karting’de 3. olan ve ülkemiz için gelecek vaad eden 13 yaşındaki Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler’in, Karting Academy Trophy serüveni başlıyor.

TOSFED tarafından 2012 senesinde Türkiye´yi temsil etmek üzere, Dünya Karting Federasyonu CIK-FIA tarafından düzenlenen ve 34 ülkeden sporcuların katıldığı, CIK-FIA Karting Academy Trophy’e aday gösterilen başarılı Milli Sporcumuz bu hafta sonu yapılacak olan CIK-FIA Karting Academy Trophy’nin ilk ayağı için Braga’da.

Bu hafta sonu Portekiz’in Braga şehrinde gerçekleştirilecek açılış turuna katılacak olan Milli Sporcumuz Berkay Besler, CIK-FIA Karting Academy Trophy’de istediği sonuca ulaşabilmek için yoğun bir şekilde antrenman yaptığını ve fizik kondüsyon olarak kendini hazır hissettiğini belirtti. 13 yaşındaki Milli Sporcumuz Berkay Besler, farklı ülkelerden CIK-FIA Karting Academy Trophy’e katılan 51 pilottan her biri gibi kendisinin de birinciliği hedeflediğini ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmek istediğini sözlerine ekledi.

Yoğun bir şekilde önümüzdeki günlerde de katılacağı yarışlar için hazırlanan Berkay Besler, bu süreçte kendisine destek olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na, kendisini aday gösteren TOSFED’e, Spor Toto’ya, Türk ralli pilotu Burcu Çetinkaya’ya, Twitter ve Facebook’tan kendisine destek olan takipçilerine teşekkür ederek, bu desteklerin moralini yüksek tutmasını sağladığının altını çizdi.

Kaynak: SENTECREATIVE

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top