BİNLERCE KİŞİYİ GÜLDÜRDÜLER

BİNLERCE KİŞİYİ GÜLDÜRDÜLER

Bursa Sanat Tiyatrosu Kültür Turizm Bakanlığı’nın maddi katkıları ile hazırladıkları “Bal Tatlısı, Biber Acısı” adlı tiyatro oyunu ile 2011–2012 tiyatro sezonunda 15 bin kişiyi güldürdü.

 

 Osman ŞAHİN

Sosyal konuların komedi boyutunda işlendiği oyunu yazıp yöneten Bursa Sanat Tiyatrosu Genel Yönetmeni Ahmet Turunç, yıllardan beri sergiledikleri oyunlarla Bursa ‘da tiyatro konusunda bir ekol oluşturduklarını ifade ederek, halkın tiyatro Sevgisinin fazla olduğunu ama fırsat ayarlama konusunda sıkıntı çektiklerini ifade etti.

Turunç Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın maddi katkıları ile hep gündemdeki konulardan  esinlenerek oyunlar hazırladıklarını ifade ederek kendisinin yazarak yönettiği “Bal tatlısı,Biber acısı” oyununda bir aile içerisindeki geçimsizliklerin onarılması zor olan yaralar açtığını komediye uyarlayarak hazırladığını ve oyunun çok büyük beğeni kazandığını ifade ederek şunları söyledi;

“Bursa Sanat Tiyatrosu olarak yaklaşık 12 yıldır bir çok oyun sergiledik. Birçok turneler düzenledik. Şuanda da Bursa Yeşil Türbe yanında cep tiyatromuzda da oyunlar sergilemeye başladık. 2011–2012 tiyatro sezonunda “Bal Tatlısı, Biber Acısı” oyunu ile  81 gün içerisinde toplam 122 seans oyunu sergileyerek yaklaşık 15 bin tiyatro severle buluştuk ve oyun çok büyük ilgi gördü”

Cep Tiyatrosu’ya yeni bir hizmet

Halkın tiyatroya karşı çok büyük ilgisi olduğunu, imkanları ölçüsünde tiyatro oyunlarına gittiklerini vurgulayan Turunç Bursa Yeşil Türbe yanında çok güzel bir cep tiyatrosu sahnesi açtıklarını, sergiledikleri oyunlara guruplarda  alabileceklerini ifade etti. Turunç; Özellikle belediyeler, resmi ve özel kuruluşlar çalışanlarına motivasyon açısından bir organize düşündüklerinde en güzel imkanlarla destek sunacaklarını, her zaman oyun sahneleyebileceklerini vurgulayarak, “Bu tür taleplere her zaman sıcak baktık bu tür çalışmalarımızı sürdürmeye de devam edeceğiz. Halkımızın yoğun iş temposu ve hayat şartlarının zorluklarından dolayı  rahatlamaya da ihtiyaçları var. Biz son derece güzel projelerimizle bu tür taleplere cevap verebilecek durumdayız.

Ayrıca halka tiyatro açısından en güzel çalışmaları sunmamız için bize maddi ve manevi destek veren Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda teşekkür ederiz”  dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top