Biz makamlara anlam yüklemeyiz

Biz makamlara anlam yüklemeyiz

Başbakan Erdoğan, “Biz makama insana insanlığa hizmet etme aracı ötesinde hiçbir anlam yüklemeyiz” dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu’nda düzenlenen AK Parti Mersin 4. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada,
MHP ve BDP’nin tabanlarına korku salarak, tabanlarını istismar ederek ayakta durduklarını, kimi zaman aynı çizgide buluştuklarını belirtti. Erdoğan, ”Kimi zaman boş bulunup aynı çizgide buluşuyorlar ama genellikle birbirinin karşıtı gibi görünüp, birbirlerini büyütüyorlar. MHP ve BDP cenaze istismarlığı yapıyorlar, yani gözyaşı üzerinden oy devşirmenin mücadelesini veriyorlar. Biz, AK Parti olarak bu ayrımcı siyasete, bu ırkçı istismar siyasetine Türkiye genelinde ‘dur’ diyoruz” dedi.

Makama anlam yüklemeyiz
Erdoğan, ”Biz makama insana insanlığa hizmet etme aracı ötesinde hiçbir anlam yüklemeyiz. İster milletvekili, ister bakan ol, ister başbakan ol, ister cumhurbaşkanı ol eğer makam sana değil sen makama bir şey katıyorsan işte o zaman o makam anlam kazanır. Biz makamdan bize bir şey katması için değil makamlara bir şey katmak için mücadele veren bir hareketiz” dedi.
Erdoğan, AK Parti hareketinin hiçbir zaman makam hırsına prim veren bir hareket olmadığını belirterek, ”Bu hareket, makam hırsına, makam için kavgaya, makam için rekabete asla ve asla prim vermedi. Makam hırsı olanlar, makamı yüceltenler, makamlara hizmet aracı olarak değil rant aracı olarak bakanlar süreç içinde aramızdan elendiler, bu hareketten uzağa düştüler” şeklinde konuştu.
”Şunu herkes bilsin ki bu hareketin ne içinde ne de dışında asla ve asla makam kavgası olmayacak” diyen Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Makam için kendisine yer edinme gayreti içine girenler de fırsat bulamayacaktır. Partimizin her bir mensubu bu şuur içindedir. Bizim o kadim geleneğimizden gelen her bir kardeşimiz inanıyorum ki bu şuur içindedir. Eğer bu şuurun dışına çıkanlar veya düşenler varsa kusura bakmasınlar onlar da gereğini bulurlar. Bu hareketin, bu davanın köklerini anlamayanlar her zaman olduğu gibi bundan sonra da hayal kırıklığı yaşamaya devam ederler”

Nükleer santral tehdit içermiyor
Mersin Akkuyu Nükleer Santrali’nin zemin etüt çalışmaları ve lisanslama başvuru sürecini başlattıklarını belirterek, ”Tedbirleri iyi aldığınızda, güvenliği hassasiyetle sağladığınızda nükleer santral tehdit içermiyor. Bir yıl boyunca 24 saat nükleer santralin kapısında otursanız, bir uçak yolculuğunda aldığınız kadar radyasyon almıyorsunuz. Bu bilimsel bir tespit. Türkiye’nin büyümesini, Türkiye’nin gelişmesini, Türkiye’nin enerjide dışa bağımlılıktan kurtulmasını istemeyen çevreler, son derece art niyetli şekilde kampanyalar yürütüyor” dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top