Bozbey Nilüfer’i Anlattı

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İl Genel Meclisi toplantısına katılarak, üyelere Nilüfer’in ihtiyaçları ve geleceğe yönelik projeler hakkında bilgi verdi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İl Genel Meclisi toplantısına katılarak, üyelere Nilüfer’in ihtiyaçları ve geleceğe yönelik projeler hakkında bilgi verdi.

İl Genel Meclisi üyelerine bir sunum yapan Başkan Bozbey, “Gelişen Nilüfer’de göç oldukça sıkıntılar da, sorumluluklar da artıyor. Belediye olarak önce insan anlayışıyla hareket ediyoruz. Kalite yönetim sistemine ağırlık vererek çalışmalarımıza başladık ve plan program ve projeleri bu anlayışa göre tasarladık. Kalite politikamızı oluşturarak önemli bir anlayışa imza attık. 2002 yılında belediyeler arasında ilk defa kalite belgesi alan kurum haline geldik. Daha sonra birçok kalite modellerini benimseyerek çok sayıda belge ve ödüle layık görüldük. Politikalarımızı belirleyerek ülke çapında belediyeler bazında birçok ilke imza attık. Vizyonumuz ve temel hedefimiz hizmet standartları ve yönetim mükemmeliyeti ile uluslararası alanda tanınan örnek ve lider bir yerel yönetim kurumu olmaktır. Şehrimiz için 3 ana hedef belirledik. Bunlar eğitim bilim, kültür-sanat ve spor şehri olmaktır” dedi.

Projeler ve yapılan hizmetler hakkında da bilgi veren Başkan Bozbey, “Eğitim, spor, kültür sanat, çevre ve sosyal gibi birçok alanda çalışmalarımız sürüyor. Çevre ile ilgili projelerde hassas davranarak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için uğraşıyoruz. Yeşil alan ve ağaçlandırmaya büyük önem veriyoruz. Baz istasyonları denetimi yaparak insan sağlığını olumsuz etkilenmemesi için çaba sarfediyoruz. ‘Torbanı değiştir geleceğini değiştir’ projesiyle Nilüfer’de naylon poşet uygulamasına son vermek istiyoruz. Her projede engellileri düşünerek gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Bilişim konusunda teknolojiyi etkin kullanarak yurttaşlarımızın hayatını kolaylaştırıyoruz” dedi.

Kültür sanat ve sportif faaliyetler ile geleceğe yönelik projelerden de bahseden Bozbey, “Kültür sanat ve spora verdiğimiz değer sayesinde belediye olarak birçok başarı elde ettik. İlçe halkı sosyal ve sportif projelerimizden memnun. Tesislerimiz ve yaptığımız yatırımlar Türkiye’ye örnek oluyor. Ulaşımda insan ve yaya öncelikli çalışıyoruz. İhsaniye Kent Meydanı, Anadolu Arastası, Beşevler Meydanı, Nilüfer Arena ve Nilüfer Agora başta olmak üzere birçok projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

İl Özel İdare ve İl Genel Meclisi’nden beklentileri de dile getiren Bozbey, “Okul için ayrılan yerler mutlaka Özel idare veya devletin ilgili kurumlarının eline geçmeli. Bence birlikte sorumluluk alalım ve bu yerleri izale-i şuyu yöntemiyle kamulaştıralım. Köylerdeki içme suyu ve kanalizasyon hatlarının sağlıklaştırılması konusunda Özel İdare’ye önemli görevler düşüyor. Sanayi bölgelerindeki arıtma tesisleri acil olarak hayata geçirilmeli. Doğal yapının korunması için taş ocakları faaliyetlerine izin verilmemeli. Biz Nilüfer Belediyesi olarak her zaman ortak projelere imza atmaya hazırız” diye konuştu.

Başkan Bozbey’in sunumunun ardından söz alan AK Parti Grup Başkanı ve İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Er, çalışmalarından dolayı Nilüfer Belediyesi’ni kutlayarak, ortak çalışmalar için gerekeni yapacaklarını dile getirdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top