Bozdağ da medyaya yüklendi: İstismar yapmak yanlış!

Bozdağ da medyaya yüklendi: İstismar yapmak yanlış!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Afyonkarahisar’da mühimmat deposundaki patlamaya ilişkin, ”Acıların üzerinden istismar yapmak fevkalade yanlıştır” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Afyonkarahisar’da mühimmat deposundaki patlamaya ilişkin, ”Acıların üzerinden istismar yapmak fevkalade yanlıştır. Hem Sayın Bakanımızın (Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu) yaptığı açıklamayı çarpıtmak hem de dün Afyonkarahisar Valimizin yaptığı bir hadiseyi çarpıtmak kimseye bir fayda sağlamaz” dedi. 

Bozdağ,  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’yı ziyaretinde, Afyonkarahisar’daki patlamanın ardından yapılan değerlendirmelerle ilgili gazetecilere açılamada bulundu. 
”Acıların üzerinden istismar yapmak fevkalade yanlıştır. Hem Sayın Bakanımızın yaptığı açıklamayı çarpıtmak hem de dün Afyonkarahisar Valimizin yaptığı bir hadiseyi çarpıtmak kimseye bir fayda sağlamaz” diyen Bozdağ, şunları kaydetti: 
 ”Maalesef 25 şehidimizin acısı hepimizin yüreğini burkarken, birileri bunun üzerinden hala hesap yapıyor. Onlara bizim sözümüz; acılar varken, millet acısını içine gömerken, herkesin canı yanarken hesaplarla manşetler, hesaplarla yazılar yazılmasın. Bu konuda da herkesi vicdanlı olmaya davet ediyoruz.” 
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ise patlamayla ilgili incelemenin sürdüğünü anımsatarak, ”Adli ve idari tahkikatlar yapılıyor. Ondan sonra netice belli olacak. Zaten acısı yüreğimizi dağladı” dedi.

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top