Bozdağ: O özelliği taşımıyorlar

Bozdağ: O özelliği taşımıyorlar

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, BDP milletvekillerinin, mana itibarıyla milletin temsilcisi olma özelliği taşımadıklarını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kanunlara göre BDP milletvekillerinin milletin temsilcisi olma özelliği taşıdıklarını, ama mana itibarıyla bu özelliği taşımadıklarını belirtti. Bozdağ, ”BDP, PKK terör örgütünün tutsağı bir partidir. Gönüllü tutsaklık söz konusu” dedi.

NTV’nin canlı yayınında soruları yanıtlayan Bozdağ, ”BDP’nin son tavırlarının ardından siyasi muhatap bulamama söz konusu mu? Siyasette müzakere geri planda kalırsa askeri seçenek daha mı ön plana çıkacak?” sorusu üzerine, ”Hayır, bir defa şunu söylemek lazım, BDP, PKK terör örgütünün tutsağı bir partidir. Gönüllü tutsaklık söz konusu. Yani, gönüllü bir işbirliği var, çok açık bir şekilde. Bağımsız hareket eden bir parti değil” diye konuştu.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere diğer hükümet yetkililerinden bu partiye ”Terörle arasına mesafe koyması ve PKK’yı terör örgütü olarak ilan etmesi” tavsiyesinde bulunulmasına rağmen, bunun yapılmadığını anımsatan Bozdağ, son görüntülerin de ”kucak kucağa” bir yapıyı ortaya çıkardığına işaret etti. 
Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü:
”BDP milletvekilleri milletin temsilcisi olma özelliğini belki kanunlara göre taşıyorlar, ama esasında mana itibarıyla o özelliği taşımıyorlar. Taşımadıkları için, milletin temsilcileriyle görüşülebilir, konuşulabilir. Onu söyledik. BDP’li milletvekilleri de ortaya koydukları şeylerle terör örgütünün adeta temsilcisi gibi görünüyor. Ortaya çıkan davranış, eylem ve söylemlerden sonra BDP ile bu anlamda bir görüşme, konuşmanın faydası ortadan kalkmıştır.”

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top