BSMMMO’da YENİ DÖNEM BAŞLADI

BSMMMO’da YENİ DÖNEM BAŞLADI

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (BSMMMO) 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleşen genel kurul ve seçimlerinin ardından göreve gelen yeni yönetim, denetleme ve disiplin kurulu kadroları, Oda Hizmet Binası’nda gerçekleşen tören ile 3 yıl sürecek olan görevlerini önceki dönem kurul temsilcilerinden devraldı.

 

Devir teslim töreninin açılışında söz alan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz konuşmasına, “Odamız, bugün yepyeni bir faaliyet dönemine adım atıyor. Törenimizden önce kurullarımız ilk toplantılarını gerçekleştirdi ve görev dağılımlarını yaptı. Odamızın yeni yönetim kadroları olarak karşınızdayız. Odamız ve meslek camiamız adına, güzel ve verimli bir dönem geçirmeyi ümit ediyoruz” diyerek başladı.  2016-2019 döneminde Oda kurullarında görev yapan meslektaşlarına verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eden Doğan Yılmaz, iki listeyle gittikleri genel kurul ve seçim sürecini oldukça seviyeli, Oda’ya yakışan bir atmosferde geride bıraktıklarını kaydetti.

 

YÖNETİM KURULU ÜYE SAYISI ARTTI

Oda’nın bu seçim döneminde de ‘Nispi Temsil Sistemi’ ile yönetileceğini dile getiren BSMMMO Başkanı Yılmaz, “Oda üye sayımız 5 bini aştığından bu dönem yönetim kurulumuz 9 kişiden oluşacak. Çağdaş Muhasebeciler Grubu’ndan 5, Meslekte Dayanışma ve Birlik Grubu’ndan ise 4 kişi yönetim kurulumuzda yer alacak. Yönetim olarak, öncelikli hedefimiz, mesleki menfaatlerimizi ön planda tutarak, mesleğimiz ve meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm üretmek olacak. Hepinizin huzurunda, 2016-2019 döneminde Odamız kurullarında görev yapan tüm meslektaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyor, yeni çalışma dönemimizin, meslek camiamız başta olmak üzere tüm meslektaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Doğan Yılmaz’ın açılış konuşmasının ardından ise Yönetim Kurulu Sekreteri Fatma Çil Eradaş’ın sunumunda gerçekleşen devir teslim törenine geçildi. BSMMMO’nun 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleşen genel kurul ve seçimlerinin ardından göreve gelen yeni yönetim, denetleme ve disiplin kurulu kadroları, önceki dönem yönetimdeki meslektaşlarından görevlerini devraldılar. Genel kurul ve seçimler neticesinde Doğan Yılmaz başkanlığındaki BSMMMO Yönetim Kurulu’nda Nazan Özsoy başkan yardımcısı, Fatma Çil Eradaş sekreter, Bircan Kılıç sayman, İsmail Özdemir, Asım Karaman, Fatih Arslan, Bünyamin Savaş Albayrak ve Osman Yıldırım ise yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak. Ayhan Erken başkanlığındaki Denetleme Kurulu’nda, Bünyamin Çolak ve Sibel Çelik Torun yer alırken, Nurcan Güngör başkanlığındaki disiplin kurulunda ise Basri Açıkgöz, Sema Aslan, Sedat Öpçiner ve Şahinaz Üyük üç yıl süresince görev yapacak.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top