BSMMMO’dan ‘ATATÜRK ETKİSİ’ SÖYLEŞİSİ

BSMMMO’dan ‘ATATÜRK ETKİSİ’ SÖYLEŞİSİ

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO) Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde, Tarihçi Yazar Sinan Meydan’ın sunumunda Atatürk Etkisi konulu söyleşi gerçekleşti.

BAOB Yerleşkesi’ndeki Oda Hizmet Binası’nda düzenlenen Atatürk Etkisi konulu söyleşiye, Oda Başkanı Doğan Yılmaz başta olmak üzere çok sayıda meslek mensubu katılım gösterdi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Başkan Doğan Yılmaz, “Bu yıl 96. yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramı çerçevesinde bir söyleşi planladık. Aslında bir balo yapmayı planlıyorduk ama şu anda ordumuzun yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı devam ederken, balo yapmayı uygun görmedik. Söyleşiyi gerçekleştirecek olan Tarihçi Yazar Sinan Meydan’ın, Ulu Önderimizin bu coğrafyaya etkisini konu alan sunumunun akıllarımızda yer edeceği inancıyla tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” diye konuştu. Doğan Yılmaz’ın ardından söyleşiyi gerçekleştirmek üzere söz alan Sinan Meydan, “Ekonominiz bağımsız olmadan siyasetiniz de bağımsız olmaz. Kurucu unsurumuz olan Mustafa Kemal’ in sözüdür. Bu söz Osmanlı İmparatorluğu’nun iflası ve işgalinden sonra sarf eden Atatürk’ün günümüzde bile düşündüğümüzde ne kadar doğru bir söz olduğunu görmekteyiz” diye konuştu.

“DİRENİŞ VE KURTULUŞUN ETKİSİDİR”

“Mustafa Kemal etkisi, bu coğrafyada kısaca direniş ve kurtuluşun etkisidir. Türkiye’yi hem emperyal işgalden hem de geri kalmışlıktan çekip çıkarmanın etkisidir” diyen Sinan Meydan, “Bu coğrafyada son 400 yıla baktığımızda Türk Milleti’nin kurtuluşuna dair panzehir olacak etki sade ve sadece Atatürk etkisidir. Sadece Türkiye’de değil dünya ölçeğine baktığımızda kurtarıcı bir etkiye sahip olduğunu görürsünüz Atatürk’ün, bu etkisi yaşanmış bitmiş tarih olmuş bir etki değildir. Bu topraklarda, coğrafyamızda ancak ve ancak yolumuzu Atatürk etkisiyle aydınlatabiliriz” dedi. Cumhuriyetin temelinde akıl ve bilimin olduğunu da sözlerine ekleyen Sinan Meydan, şunları söyledi: “Bu coğrafyada Atatürk etkisi vardır ve hiç silinmeyecektir. İçimizde ölümsüz olan Mustafa Kemal’i hiç bir zaman çıkartmamalıyız. Ülkesi için çalışan üreten herkes de bu etkinin yaşamasını sağlayan fertlerdir.” Söyleşi etkinliği, BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz’ın günün anısına, Tarihçi Yazar Sinan Meydan’a plaket takdim etmesiyle sona erdi.

 

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top