BTB YÜKSEK İSTİŞARE KURULU GÖREVE HAZIR

BTB YÜKSEK İSTİŞARE KURULU GÖREVE HAZIR

Bursa Ticaret Borsası (BTB) bünyesinde Yüksek İstişare Kurulu oluşturuldu.

 

TOBB çatısı altındaki oda ve borsalarda faaliyet gösterecek yüksek istişare kurullarının çalışma usul ve esasları çerçevesinde görev yapacak Bursa Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu’nda BTB üyeleri arasından belirlenen 14 isim yer alıyor.

 

5174 Sayılı TOBB Kanunu’nun 56’ıncı maddesi hükümlerine göre kurulan Bursa Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu’nda,BTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı ile birlikte, Gürsel Edemen, Murat Sait Uyar, Hüseyin Göztepe, Orhan Ü. Gençoğlu, Özkan Kamiloğlu, Yusuf Yormazoğlu, Harun Yasav, Metin Anıl, Fuat Bursalı, İlhan Sarı, Erdoğan Şeremet, Ramazan Bayduz ve Ahmet Eker görev yapacak.

 

BTB Yüksek İstişare Kurulu’nun görevleri arasında; Bursa Ticaret Borsası’na Kanunla verilen görevler hakkında çalışmalar yapmak, görüş ve öneriler oluşturmak, oluşturulan görüş ve önerileri yönetim kuruluna sunmak, Bursa Ticaret Borsası’nıngörev alanına giren bölgesinde ticari, sınai, ekonomik gelişmeleri izlemek, bu konuda Bursa Ticaret Borsası’nın organlarını bilgilendirmek, bölgedeki ekonomik, ticari ve sınai kalkınmaya katkı sağlayacak görüşler oluşturmak, mevcut çalışmaları izlemek ve değerlendirmek gibi hükümler yer alıyor.

 

“İLİŞKİLER DAHA DA KUVVETLENECEK”

 

Bursa Ticaret Borsası Yüksek İstişare Kurulu çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulunan BTB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, “Güçlü bir sanayi kenti olan Bursa’nın, güçlü yapıdaki tarıma dayalı sanayi firmaları ile borsa kotasyonuna tabii tekstil ürünleriyle iştigal eden firmalarımızın Yüksek İstişare Kurulumuzda görev almaları, sektörler arasında bağları kuvvetlendirerek işbirliklerini daha da geliştirecektir. Bu yapıyla birlikte tekstil iletarım ve tarıma dayalı sanayimizi daha da güçlü kılmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Yüksek İstişare Kurulumuzda görev alan değerli üyelerimize teşekkür ediyor, kurulumuza başarılar diliyorum” dedi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top