BUGİAD da uluslararası toplantı

BUGİAD da uluslararası toplantı

TUSKON’un düzenlediği Dünya Ticaret Köprüsü kapsamında Türkiye’ye gelen yabancı işadamları, BUGİAD ev sahipliğinde Bursalı işadamlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Ağırlıklı olarak inşaat, inşaat malzemesi, ev tekstili ve mobilya gibi alanlardan olmak üzere 57 ayrı sektörden Türkiye’ye gelen yabancı işadamına ev sahipliği yapan BUGİAD, bu vesileyle yurtdışı ticareti için 300 ayrı iş görüşmesine olanak sağladı.

Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde bir araya gelen yerli ve yabancı işadamları, başlangıç yemeğinin ardından toplantı salonunda sektörde hizmet verdikleri işleri birbirine aktardı. BUGİAD Başkanı Ali Fuat Er’in açılış konuşmasını yaptığı görüşmelerde Er, “ BUGİAD olarak Tuskon’un düzenlemiş bulunduğu Dünya Ticaret Köprüsü’nde Türkiye’ye gelen konuklarımızı Bursa’da ağırlamaktan çok memnun olduk. Burada gerçekleşen görüşmeler dilerim hem insan ilişkileri hem de ticari ilişkiler anlamında iki taraf içinde hayırlı olur” diye konuştu. Er konuşmasının ardından Kırgızistan, Tanzanya, Vietnam, Sırbistan, Rusya ve Hindistan gibi ülkelerden gelen heyet üyelerine BUGİAD olarak plaket takdiminde bulundu. Aldıkları plaketlere teşekkür eden yabancı işadamlarından Kırgızistan Genç İşadamları Derneği üyesi Murat Beyşenbayev, BUGİAD Başkanı Er’e, Kırgızistan’ın ünlü Manas Destanı’nın tasvir edildiği deri kaplamalı resim tablosu hediye etti.

Karşılıklı hediyeleşmelerin ardından ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmek üzere bir araya gelen Türk ve yabancı konuklar birbirlerine sektörel anlamda yaptıkları işleri anlatarak ticari anlaşmalar ve karşılıklı ziyaret sözleri verdi. Yerli ve yabancı firmalar arasında gerçekleştirilecek ticari ilişkilerin temelleri atıldığı görüşmelerden memnun ayrılan konuklar, BUGİAD’ a ev sahipliği için teşekkürlerini sunarak görüşmelerini sonlandırdı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top