Bunun cezası sadece 250 TL!

Bunun cezası sadece 250 TL!

İşte bu suçun cezası sadece 250 Türk Lirası…

 

Osman ŞAHİN / Haber Bursa

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesi Dumlupınar Mahallesi Bahariye Caddesi Yeşilkent sitesinde bulunan bir binanın 4. katında balkonda kaderine terk edilen köpek, asılı halde bulundu. Köpeğin sahipleri olan üniversite öğrencileri A.Ş. (20) ve M.K. (21) dün polis merkezine gelerek ifade verdi. Köpeklerinin mamasını ve suyunu bıraktıktan sonra arkadaşlarına emanet ederek İzmir’e ailelerinin yanına gittiklerini söyleyen gençler şunları anlattı:

“Biz hayvanı 6 ay önce aldık. Geçenlerde İzmir’de yaşayan ailemizin yanına gittik. Gitmeden önce yiyeceğini ve suyunu balkona koyduk. Köpeğe bakması için de Bursa’da oturan bir arkadaşımızı görevlendirdik. O hayvanı odaları kirletmemesi için balkonda bağlamış. Sonra da olanlar oldu. Evimize gelince olayı tesadüfen komşulardan öğrendik. Çok üzüldük.” Gençlere, ifadeleri alındıktan sonra Hayvanları Koruma Kanunu’nun 14’üncü Maddesi uyarınca 250 TL para cezası kesildi.

Köpeğe otopsi yapılacak…

Evin balkonunda asılı olarak bulunan köpeğe, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi. Yetkililer, hayvanın balkondan düşmesi sonucu boğularak mı, yoksa işkence yapıldıktan sonra mı öldürüldüğünün belirleneceğini açıkladılar.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top