Bursa Devlet Hastanesinde özel odalar yenilendi

Bursa Devlet Hastanesinde özel odalar yenilendi

Bursa Devlet Hastanesinde özel odalar yenilendi.

Bursa’nın en eski hastanesi olan Bursa Devlet Hastanesinde bulunan 12 özel oda Bursaspor Yönetim Kurulunda yer alan hayırsever iş adamları ve İnegöl’de bulunan mobilya firmalarının destekleriyle yenilendi.

Açılış törenine Bursaspor Yönetim Kurulu Üyeleri, hayırsever işadamları ve Bursa Kamu Hastaneler Birliği Hizmet Başkanları, hastane yönetici ve çalışanları katıldı.

Yaklaşık 150 bin lira harcanarak yenilenen özel serviste odalarda banyodan tuvalete, buzdolabından televizyona kadar her detay düşünülürken, refakatçilere de otel odası konforunda hizmet vermeye başladı.

Uzm.Dr.İsmail Özcan “Sağlık hizmetlerinin otelcilik anlamında bir üst sınıfa taşınması açısından bu servis önemli. Bursa Devlet Hastanesi eski bir hizmet binasına sahip ama yine de iyileştirme çalışmalarına devam ediyoruz” dedi.

Bursa Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm.Dr.Halil Karahan ise “20 yıl önce yine hayırseverlerin destekleriyle hizmet vermeye başlamış olan özel servisimiz bugün yine hayırseverlerin destekleriyle yenilendi. Emeği geçenlere teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Bursaspor Başkanı Ali Ay’ın selamını getirerek söze başlayan 2.Başkan Ali Ademoğlu, “Bugün bütün güzellikleri buluşturduk. Bundan 6 ay önce futbolcumuz Sedat Gül’ü ziyarete geldiğimizde bize çok yakın ilgi alaka gösterildi. Biz ne yapabiliriz dedik. Bize oda yapın dediler.  Bizde bunu yönetim kurulunda dile getirdik. Yönetim kurulunda da kabul gördü. Düşündük ki, burada evinde çocuğunun eşinin yanında olması gerekirken hastanede olanlar var. Bugün sağlıklı olsak da hepimiz bir gün sağlıksız olacağız. Burada doktorundan başhekimine kadar herkesin yüzünde tebessüm var. Bu yüzden çok mutluyuz. Burada hastalarımız kendilerini evlerinde hissedeceklerini” söyledi.

Açılış programının sonunda  hayırseverler, hastaları ziyaret ederek hediyeler verdi.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top