Bursa ile Kosova arasındaki dostluk köprüsü güçleniyor

Bursa ile Kosova arasındaki dostluk köprüsü güçleniyor

Kosova’nın Priştina Üniversitesi Gilan Eğitim Fakültesi’nde tarih ve coğrafya eğitimi gören 45 öğrenci, AK Parti Osmangazi Gençlik Kolları’nın davetlisi olarak, 4 günlük program için Bursa’ya geldi. 
    

Kosovalı üniversiteli gençler, kentin, Ulucami, Kapalı Çarşı, Cumalıkızık, Tophane, İnkaya Çınarı, Ördekli Hamamı ile Sukaypark, Mudanya gibi tarihi ve turistik yerlerini gezdi. 
AK Parti Osmangazi Gençlik Kolları Başkanı Ali Sait Adiloğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kosovalı gençlerin özellikle partilerinin ekonomik programını çok merak ettiğini, en çok bu konuda kendilerinden bilgi alındığını söyledi. 
Haziran ayı başında Kosova Ulusal Gençlik Yapılanması teşkilatının davetlisi olarak Kosova’ya gittiklerini kaydeden Adiloğlu, bu karşılıklı ziyaretlerin bundan sonra da devam edeceğini, hatta Kosovalı gençlerle ortak projelere imza atmak istediklerini kaydetti. 
Adiloğlu, Kosovalı üniversite öğrencilerinin yüksek lisanslarını Türkiye’de yapma konusunda oldukça istekli olduğunu ifade ederek, ”Kosova’dan bu konuda gelecek taleplere yardımcı olacağız” dedi. 

Kosova ile Türkiye özellikle Bursa arasında çok ciddi tarihsel bağlar bulunduğuna dikkati çeken Adiloğlu, bu bağların güçlenmesi daha ileriye taşınması noktasında büyük çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi. 
Kosova Ulusal Gençlik Yapılanması Başkanı Mensur Morina da Bursa’ya 3’üncü kez geldiklerini ve artık kendilerini kendi evlerinde gibi hissettiklerini anlattı. 
    

Türkiye’nin Kosova’nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu dile getiren Morina, ”Bizi çok iyi ağırlayan AK Parti Osmangazi Gençlik Kolları Başkanı Ali Sait Adiloğlu ile arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Çok güzel bir program geçiriyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top