BURSA ŞEHİR HASTANESİNDEKİ SU BASKINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

BURSA ŞEHİR HASTANESİNDEKİ SU BASKINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINDI

Büyük bir müjdeyle açılan ve hasta kabulüne başlanan ancak boruların patlamasıyla gündem olan Türkiye’nin 5. Büyük şehir hastanesindeki su baskını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşındı.

Dünya standartlarında teknolojiyle donatıldığı iddia edilen hastanenin 15 gün içerisinde borularının patlamasının skandal olduğunu ve kabul edilemeyeceğini belirten CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Avukat Nurhayat Altaca Kayışoğlu, hastaların hastaneye ulaşımı konusunda da sorunlar yaşandığına dikkat çekerek konuyla ilgili önerge hazırladı.

TBMM Başkanlığına sunulan ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından yanıtlanması istenen önergede şu ifadelere ve sorulara yer verildi.

Basına da yansıdığı üzere 399,5 milyon liraya yaptırılan ve 16 Temmuz’da hasta kabulüne başlayan Bursa Şehir Hastanesi, henüz bir ayını bile doldurmadan su patlamasıyla ülkemiz gündemine konu olmuştur. Yapılan açıklamalarda ise su patlamasına atılan katı maddelere bağlı boruların tıkanmasının neden olduğu ifade edilmiştir. Bu bağlamda;

  1. Dünya standartlarında sağlık teknolojisiyle donatıldığı iddiasıyla hizmete açılan ve ülkemizin en büyük 5. Şehir hastanesi olduğu belirtilen Bursa şehir hastanesinin bir bütün olarak kabul işlemi tamamlanmış mıdır?
  2. Hizmete açılışının üzerinden 15 gün bile geçmeden boruların tıkanmaya bağlı olarak patlaması ve su baskınına yol açması kapasite ve kullanım hesaplaması açısından nasıl değerlendirilmektedir?
  3. Bursa şehir hastanesinde yaşanmış olan su baskını da göz önüne alındığında bundan sonra meydana gelecek arıza ve sorunların giderilmesine yönelik iş ve işlemler ile masraflar bakanlığınızca mı karşılanacaktır
  4. Mevcut 4 adet hastanenin kapatıldığı ve merkeze uzaklığı göz önüne alındığında hastaların Şehir hastanesine ulaşımı konusunda kolaylaştırıcı önlemler alınacak mıdır?

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top