Bursa, spor şehri oluyor!

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, futbolda şampiyon olan Bursa’nın diğer spor dallarında da şampiyonluğa aday olduğunu söyledi.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevinden Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Süleyman Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Bursa’ya geldiği için çok mutlu olduğunu söyleyen Şahin, “Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel dokusuna şekil veren kentlerin başında gelen Bursa, sportif faaliyetlerin de odağında yer alıyor. Bir Bursalı olarak, Bursa’nın ‘spor şehri’ olması konusundaki yoğun gayretlerinizi takdirle karşılıyorum. Bursa, sporun her dalında adını duyurabilecek birikime ve potansiyele fazlasıyla sahip. Yapılması gereken, var olan potansiyeli harekete geçirebilmek. Bu kapsamda, her mahalleye spor salonu projenizin, amaca hizmet edebilecek çok önemli bir girişim olduğunu düşünüyorum” dedi.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Bursa’da sporun gelişimi noktasında yoğun gayret sarf ettiklerini söyledi. Futbolun şampiyon kenti Bursa’nın, diğer spor dallarında da şampiyonluğun adayı olduğunu belirten Başkan Altepe, “Bursa, takım sporları ve bireysel sporlarda elde ettiği derecelerle adından başarıyla söz ettiriyor. Elde edilen başarıların uzun soluklu olabilmesi, spora yapılacak yatırıma bağlı.

Büyükşehir Belediyesi olarak, futbol dışındaki branşlarda da Bursa’yı ‘marka kent’ yapmayı hedefleyen yatırımlara ağırlık veriyoruz. Bunun yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde yetişen sporcularla da Türk sporunun sporcu altyapısına önemli kazanımlar sunuyoruz” diye konuştu.

Başkan Altepe, spora yatırımların süreceğini ifade etti

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top