Bursa, teröre lanet okudu

Beytüşşebap’taki terör saldırısı, Bursa’da protesto edildi.

 

Çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenen yürüyüşe katılan çok sayıda vatandaş, kent Meydanı’nda toplanarak Heykel’deki Atatürk Anıtı’na doğru yürüyüşe geçti. 
Çeşitli sloganlar atarak ilerleyen kalabalığa yoldan geçen araç sürücüleri de korna çalarak destek verdi. Atatürk Anıtı’nın önüne gelen kalabalık bir dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra, Beytüşşebap’taki saldırıda şehit düşen askerlerin isimleri okundu. 
Sivil toplum kuruluşları adına basın açıklamasını okuyan Türk-İş Bursa Bölge Temsilcisi Sabri Özdemir, Türkiye’nin bu saldırılarla sabrının tükendiğini söyledi. 
Özdemir, tek dileklerinin ülkedeki 75 milyon insanın huzur içerisinde bir arada yaşamaları olduğunu belirterek, şöyle konuştu: 
”Türkiye’nin sabrı artık tükenmiştir. Gerek PKK’lıların gerekse meclisteki ortaklarının hangi çevrelerden ve ülkelerden destek aldıkları bellidir. Bu çevreler teröre verdikleri desteğin bedelini zamanı geldiğinde mutlaka ödeyeceklerdir. Türk-İş Beytüşşebap’taki saldırının ülkeyi tuzağa düşürmek isteyen çevrelerin oyunu olduğundan şüphe duymamaktadır. Teröre karşı milli mücadelede birlik beraberlik içinde olmalıyız.” 
Protestoya katılan kalabalık basın açıklamasının ardından İstiklal Marşı’nı okuduktan sonra dağıldı. 

 

Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top