Bursa’da kapsüllü tabanca kazası

Bursa’da kapsüllü tabanca kazası

Bursa’da oyuncak kovboy tabancasına takmak için dişiyle koparmaya çalıştığı kapsülü yutan 6 yaşındaki çocuk, ölümden döndü. Helikopter ambulansla İzmir’e sevk edilen küçük Mustafa’nın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

Osmangazi’de Adnan Menderes Mahallesi’nde ikamet eden Mustafa ve Nafiye çiftinin 6 yaşındaki çocukları Mustafa İlker Şimşek, oyuncak kapsül tabancasına takmak için aldığı kapsül tanelerinden birini dişiyle koparmak istedi. Kopan kapsülü yanlışlıkla yutunca paniğe kapılan çocuk, ağlaya ağlaya eve geldi. Yakınları tarafından hemen Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne götürülen Mustafa İlker Şimşek, durumunun ciddi olması üzerine helikopter ambulansla İzmir Çiğli Hastanesi’ne sevk edildi. Hemen ameliyata alınan çocuğun hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.
 
Eliyle koparamayınca…
Olayın şokunu üzerinden atamadığı gözlenen babaanne Şimşek, “Annesi evde uyuyordu. Komşunun kapısına gitmiş, orada iki çocuk varmış. Kapsülü onlardan mı aldı, nereden aldı bilmiyoruz. Eliyle koparmak istemiş, koparamayınca da dişiyle koparmaya çalışırken küçük kapsül boğazına gitmiş. Çok korkmuş, ağlayarak eve geldi. ’Oğlum korkma bir şey olmaz küçücük bir şey’ dedim. Meğer o maytap zehirmiş. Ben bunu bilmiyordum. Annesi uyanıp yanımıza geldi. Hemen apar topar hastaneye götürdüler. Yoğun bakıma aldılar. Annesine söylemese ben küçük bir şey diye kimseye bir şey söylemeyecektim. Allah korusun o zaman ölüp gidecekti yavrum” dedi.
Satışı yasak olan bu tür piroteknik maddelerin üretiminin yasaklanması gerektiğini ifade eden babaanne Şimşek, “Bakkaldan aldığı söyleniyor. Bakkal sahibinin de bir suçu yok sonuçta. O da ekmek parasının derdinde. Bereket torunumun durumunun iyiye gittiği söylendi. 2 gün daha kontrol altında tutulacakmış. Ben o kapsülün bu kadar zararlı olduğunu bilmiyordum” diye konuştu.
Çocuklara bu tür patlayıcı madde satışı konusunda dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan dede Şimşek ise, “Yetkililerin bu konuda bir an önce harekete geçmesi lazım ki vatandaş rahat etsin. Yetkililerin, ’Neme lazım?’ demesi olmaz. Özellikle de çocukları ilgilendiren bu konu çok önemli” şeklinde konuştu.
Küçük Mustafa’nın kapsülü satın aldığı ileri sürülen bakkalın sahibi ise iddiaları yalanladı. Bu tür patlayıcı maddelerin satışını kesinlikle yapmadıklarını ifade eden bakkal sahibi, “Çocuk maytapı nereden almış biz de bilmiyoruz. Polisler gelip sordu. Biz de o tür şeyleri satmadığımızı söyledik” diye konuştu.
Kaynak: AA

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top