Bursa’da Kömür Faciası

b2222_komur_soba_zehir_3_kiz_kardes_bursaBursa’nın merkez Yıldırım ilçesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen 16, 17 ve 20 yaşındaki 3 kız kardeş hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay, Ulus Mahallesi Barış Sokak’ta meydana geldi. Sabah namazını kılmak için kalkan baba İzzet Ünal, kızlarının odasında yanan ışığı fark etti. Odaya giren baba kızları Ayşe (16), Fatma (17) ve Gurbet Ünal’ı (20) baygın vaziyette buldu. Hemen komşusuna haber veren İzzet Ünal, özel otomobille zehirlenen kızları Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Hastanede yapılan kontrollerde 3 kız kardeşin de hayatını kaybettiği tespit edildi.
Erkek kardeşler Yüksel, Ahmet ve Mehmet Ünal’ın ise ayrı odada yattıkları öğrenildi. Ayşe Ünal’ın İlköğretim 10. sınıf öğrencisi olduğu Fatma ve Gurbet Ünal’ın ise konfeksiyon atölyesinde çalıştıkları belirtildi. Cenazeler, hastanedeki işlemlerin ardından otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar

yorum

Copyrights © 2009 - 2014 Haberbursa.net

Scroll to top